Yazlık Tesettür Giyim Önerileri

Modayı takip eden tesettürlü bayanların, yaz aylarına yönelik tesettür giyim tercihleri önemli konulardan birisini oluşturmaktadır. Bu noktada bedene ve yaşa uygun bir stilde, İslami gelenekten çıkılmadan yeni öneriler dikkate alınarak şık ve estetik bir tarz yaratılabilir.

Bazen neyi giyeceğimizi düşünerek uzun saatler harcayabiliyoruz. Bu nedenle işe ana parçayı seçmekle başlayabilirsiniz. Sözgelimi, giymeye karar verdiğiniz elbisenin üzerine veya altına giyeceğiniz diğer parçaları daha sonra seçmek işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Ayrıca üs tüste parçalar giymek yerine, tek parça kıyafet tercihi de göz önünde bulundurulmalıdır.yazlık tesettür giyim, tesettür giyim önerileri, yazda giyilebilecek tesettür giyim

Tesettürlü bayanların yazlık tesettür giyim tercihlerinde başrolü tunikler oynuyor. Giyen kişiyi rahat ettiren tunikler yaz ayları için biçilmiş kaftan. Özel günlere yönelik olarak tasarlanan modelleri de bulunan tunikler; somon ve ekru gibi renklerde dar paça pantolonlarla günlük kullanımlara uygundurlar. Her dönem olduğu gibi, dantel ve çiçek desenler, nakış işlemeli abiyeler yaz döneminde de tesettürlü hanımların tercihlerine hitap ediyor. Çiçek desenli bir ceket ve bluzun yanı sıra, kot ceketle yapılacak bir kombin birbiriyle uyumlu olacaktır.  Yaz sıcaklarında giyeni terletmeyecek parçalar kullanılmalı. Bu nedenle de astardan uzak durulmalı. Pamuklu ürünler, ketenler kullanılabileceği gibi; yaz akşamları çöken serinlik düşünüldüğünde, hanımların yanlarına uzun ince hırkalar almaları gerekebilir.

Tesettürlü bayanlar eşarp seçerken son sezonlarda revaçta olan çiçek desenli, mümkün olduğunca yumuşak geçişli, renk uyumu sağlayabilecek eşarp modelleri tercih etmelidirler. Eşarp türü olarak da ipeğin yerine tivil kumaş eşarplar düşünülebilir. Yelekle beraber kombinlenecek ebruli şallar   da başarılı bir tarz için iyi olacaktır. Ayakkabı olarak stiletto tercihi, küçük çantalarla uyumlu bir görüntü oluşturacaktır.  Tesettürlü hanımlar bunun yanı sıra, canlılık katacak türden mavinin değişik tonlarında veya yeşil renkli giysilere yönelebilirler. Özellikle genç kızların yaz aylarında tercih ettiği renkler daha çok dinamik ve pastel renklerdir. Ayrıca mürdüm veya gri renkli uzun gömlek ve trençkotlar da alternatifler arasında.

Tesettür Giysi Tercihinde Nereye Gidileceği Önemli

Yazlık tesettür giyim seçiminde önemli bir detay da, nereye gidileceğidir. Örneğin bir davete katılacaksanız tesettür abiye modeli seçilebilir. Davetlerde, günlük tesettür giyiminde kullanılan açık renkler değil de, daha koyu ve ağır renkler arasından seçim yapmanız daha isabetli bir karar olacaktır. Aynı şekilde davetlerde abiye giyilebileceği gibi, dantelli bir ferace de tercih edilebilir. Yaz dönemlerinde okulda giyilmek üzere sportif çizgide bir tarz benimsenebilir. Bu tarza yönelik olarak kareli veya ekose gömleklerin yanı sıra, kot etekler kullanılabilir.  Tatile gidecekler hanımlar ise, kumaşı ince tuniklerin altına, paçaları bol pantolonlar giyebilirler.

Related posts

Leave a Comment