Ugg Botları Temizleme Yolları

  • Bilhassa temiz bir bezi soğuk suyla ıslatınız ve Ugg’ların dışını bu bezle nemlendirmelisiniz. Botları direkt suya sokmayın ve çok ıslatmayın yalnızca dışını nemlendiriniz.
  • Soğuk su ile doldurduğunuz bir kaseye 2 çorba kaşığı karbonat döküp karıştırınız. Karbonat bot üzerindeki kir ve ya lekeleri sökmeye yardımcı olur.
  • Eski ve temiz bir diş fırçasıyla karbonatlı suyu çok bastırmadan dairesel hareketlerle botların üzerine uygulayınız. Fazla bastırırsanız kir ve lekeler daha derine inecek ve süet yüzey zarar görebilir. Fırçayı sık sık karbonatlı suya batırıp tekrar uygulama yapın. Eğer ki, karbonatı fazla koyduysanız tüm yüzeye diş fırçasıyla karbonatlı su uyguladıktan sonra soğuk su ile nemlendirdiğiniz temiz bir bezle veya iyice sıktığınız bir süngerle durulamalısınız.Ugg Botları Temizle, ugg bot nasıl temizlenir, Ugg bot temizleme yolları
  • Yukarıda belirttiğimiz işlemden sonra kağıt havluyla botların yüzeyine bastırarak suyun fazlasını alıp kurumasını bekleyin.
  • Ugg botları temizlemek için evde bulabileceğiniz diğer bir ürün de sirkesini kullanmaktır. Bir bardak soğuk su ve bir bardak sirkeyi bir kaseye dökünüz. Bir bez veya sünger yardımıyla bu karışımı botların yüzeylerini temizlemek için kullanmalısınız. Ugg botları kalorifer yakınında kurutmayınız. Kalorifer ya da diğer sıcak hava kaynakları ile kurutursanız şeklini kaybetmesine sebep olur. Fazla suyu kuru bir bezle aldıktan sonra evin havasında doğal olarak kurumaya bırakınız.
  • Ugg botları asla çamaşır makinesine ve ya kurutma makinesine atmayın, kuru temizlemeciye vermeyiniz.
  • Eğer ki, daha derin ve iyi bir temizlik yapmak istiyorsanız botları aldığınız mağazadan orijinal Ugg temizleme ürünleri satın alabilir ve kullanma talimatına göre uygulanabilir. Ugg temizlik ürünleri bulamazsanız özellikle koyun derisinden üretilmiş olan tekstil ürünlerini temizleyebilmek için özel olarak imal edilmiş olan üçüncü parti ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  • Ugg botlara zarar verebilecek durumlarda kullanmaktan kaçınınız. Trekking yapacağınız zamanlarda, yağmur ya da kar yağarken, çamura bulanma riski olduğunda Ugg botları giymeyiniz.
  • Eğer ki, Ugg botlarda su lekeleri varsa iki botu nazikçe birbirine sürterek bu lekeleri genellikle fark edilmez hale getirmeniz mümkündür.
  • Süet silgi kullanarak Ugg botların üzerindeki küçük çiziklerden kötü izler bırakmadan kurtulmanız mümkündür. Bu silgi lekelerin temizlenmesinde de kullanılabilir. Süet silgi ile nazik bir şekilde silerek leke ve kirlerin botlardan çıkararak silgiye geçmesini sağlanabilir.

Related posts

Leave a Comment