Twitter Hesabı Oluşturduktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Twitter’a kayıt olma işlemlerini tamamladıktan sonra yakın çevrenizi, arkadaşlarınızı ve haber kaynaklarını bularak takip edebilirsiniz. Ana sayfa kısmında takip ettiğiniz insanların Tweetleri yani düşüncelerini paylaştıkları mesajlar yer almaktadır. Bu düşünceler resim, video, fotoğraf ve bir ses kaydı şeklinde de yer alabilmektedir. Siz de düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz ana sayfada sağ altta kalan mavi kalem ikonuna basarak yazdıktan sonra paylaşabilirsiniz.  Profil kısmından profil resmi, profil arka plan resmi, isim, soy isim, biyografi ve doğum tarihi gibi bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.twitter hesabı açtıktan sonra, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter, insanların kolay yoldan iletişim haline geçmesi için kullanıma sunulan bir platformdur. Burada insanlar düşüncelerini ve fikirlerini paylaşır. Kendi hesabınızla başkalarını takip edebilir, onların paylaştıklarını beğenebilirsiniz. Peki Twitter Hesabımı silmek istiyorum ama nasıl? Sorusunun cevabını aşağıda yer alan adımlarda bulabilirsiniz.

  1. Silmek istediğimiz hesaba giriş yaptıktan sonra Profilden ‘’Daha Fazla’’ simgesine tıklayarak üç noktaya basıyoruz.
  2. Karşımıza gelen menüden ‘’Ayarlar ve Gizlilik’’ kısmına tıklıyoruz.
  3. ‘’Hesabınız’’ sekmesinde bulunan ‘’Hesabını Devre Dışı Bırak’’ butonuna basıyoruz. Devamında sizden istenen şifrenizi girdikten sonra hesabınızı silme işlemini tamamlanmış olacaktır.

Twitter Hesabımı Silerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Hesabınızı tamamen devre dışı bırakırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunları önemseyip ve bilgi sahibi edindikten, uyguladıktan sonra kapatırsanız ileri zamanda daha rahat olacaksınız. Bunlar:

  • Silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını ve e-posta adresini değiştirmek ve farklı hesapta tekrar kullanmak için hesabı silmeniz gerekmez. Hesap ayarları kısmından değiştirmek istediğiniz bilgileri silerek daha sonra tekrardan kullanabilirsiniz.
  • Yaptığınız arama sonuçlarından en üst taraftaki filtrelere tıklayarak görmüş olduğunuz arama türünü değiştirebilirsiniz.
  • Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içerisinde tekrardan giriş yapmazsanız tamamen kalıcı olarak silinir. 30 gün içerisinde giriş yaparsanız tekrardan kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer tamamen giriş yapmayacaksanız size özel olan belge ve bilgileri kaydedebilirsiniz.
  • Hesabınız 30 gün sonunda silindiğinde kullanıcı adınız tekrar kullanıma girer. Farklı bir hesaptan kullanmak isterseniz tekrardan alıp kullanabilirsiniz.
  • Devre dışı bırakılan hesap tamamen kapandığında Web, Android ve İOS cihazların hiçbirisinde tekrardan görüntülenemez ve kullanır hale gelmez.

Related posts

Leave a Comment