Türkiye’de Karavan Kampı İçin En İyi 5 Yer

Doğa ile vakit geçirmekten hoşlanan her insanın hayalleri arasında karavanla kamp yapmak da vardır. Türkiye karavan kampı için en uygun ülkeler arasında gelmektedir. Karavanınız olsun ya da olmasın karavanla kamp yapabileceğiniz harika yerler bu yazıda sizler için sıralanmıştır.karavan kampı yapma, karavan kampı alanları, türkiyede karavan kampı yapma

  1. Kaş Kamping – Antalya

Kaş Kamping eşsiz doğası ve mükemmel denizi ile karavan kampı için en ideal yerlerin başında gelmektedir. Denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Turkuaz renkli denizi, yemyeşil dağları ile adeta bir görsel şölen sunan Kaş Kamping karavan için de oldukça ideal bir zemine sahiptir. WC, duş, Wi-Fi, ortak mutfak gibi olanakların tamamı bulunmaktadır

  1. Karagöl Tabiat Parkı – İzmir

İzmir şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunan bu park Yamanlar Dağı eteklerinde yer almaktadır. Kamp severlerin en uğrak yerlerinden biridir. Çadır kampı ve karavan kampı için oldukça ideal bir yerdir. Kamp alanı içerisinde; su, elektrik, WC, market gibi olanaklar yer almaktadır.

  1. Ada Camping Cunda

Ada Camping, Cunda adasında yer alan ve kendine ait özel bir plajı olan harika bir kamp alanıdır. Deniz manzarası ve muhteşem doğası ile defalarca gelmek istenen yerlerden biri olacaktır. Denize sıfır bir konumda yer alan bu alanda karavanın yanı sıra bungalov ve çadır gibi konaklama seçenekleri de yer almaktadır.

  1. Kapadokya Kaya Kamping – Nevşehir

Kapadokya Kaya Kamping, Göreme Açık Hava Müzesi yakınlarında yer almaktadır. Vadi manzarası, kampı daha keyifli bir hale getirecektir. Karavan ve çadırla konaklamalar için idealdir. Alanda; WC, ortak mutfak gibi olanaklar yer almaktadır. En önemlisi karavana elektrik çekebileceğiniz bir alandır. Açık yüzme havuzu ise kampçıların en sevdiği yanlardan biridir.

  1. Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Kamp denince akla ilk gelen yerlerden biri de Yedigöller’dir. Karavan ya da çadırla kamp yapabileceğiniz harika bir yerdir. Tam 7 tane göl vardır. En beğendiğiniz yere karavanınızı çekerek eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Alanda; WC, su ve elektrik gibi olanaklar mevcut haldedir.

Related posts

Leave a Comment