Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Sivilcelerden kurtulmak için ilk önce eşit miktardaki turp suyu ile çökeleği iyice karıştırınız. Daha sonra bu karışımı yüzünüze bol miktarda sürmelisiniz. En az 1 saat kadar karışımı cildinizde bekletmeniz gerekiyor. 1 saat sonra cildinizi çok soğuk olmayan su ile yıkayınız.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Mucizevi Reçeteler

  • Gerek sivilce gerek de siyah noktaları azaltmanın en iyi yollarından biri su kabağını yüzünüzün yalnızca ve yalnızca sivilceli ya da siyah noktalı bölgelerine sürüp bir süre bekleyiniz. Kurumayı hissedince cildinizi iyice yıkayınız.
  • Ergenlik çağı sivilceleri için aynı ölçüdeki limon kolonyası ile daha önceden kaynatıp soğutmuş olduğunuz limon suyunu iyice karıştırmalısınız. Daha sonra cildinize sürün ve bir süre bekleyiniz. Bu sayede sivilcelerinizden çok çabuk bir şekilde kurtulabilirsiniz.sivilcelere doğal çözüm, sivilcelere kesin çözüm, sivilceler nasıl geçer
  • Papaya hantal görünebilir fakat hem harika bir meyve hem de harika bir temizleyici olduğu bilinmelidir. Bu özelliğinden faydalanmak için papaya’yı iyice ezin ve cildinize bol miktarda sürünüz. Bu sayede hem siyah noktalardan hem de sivilcelerden kurtulursunuz.
  • Sivilceleri hızlı bir şekilde temizlemek için gül suyu ile talk pudrasını iyice karıştırınız. Daha sonra bu karışımı cildinize iyice uygulamanız gerekir. Bu uygulama sayesinde ne fazla 5 ya da 6 saat içinde sivilcelerden kurtulursunuz.
  • Sivilcelerden kurtulmanın bir diğer yöntemi ise çeyrek çay kaşığı kadar tuz ile 1 fincan kadar da sıcak suyu karıştırınız. Daha sonra bu karışımı temiz bir pamuk ile sivilcelerinizin üzerine uygulayınız. Bu yöntem sayesinde ısı cildinizdeki gözenekleri açacaktır ve tuz karışımı sayesinde de ciltteki iltihap hemen dışarı akar.
  • Sivilcelerin temizlemenin bilinen en hızlı yöntemi sivilcelerin üzerine limon suyu sürerek bir süre kurumasını beklenilmesi gerekir. Bu sayede sivilceleriniz hızlı bir şekilde kuruyacak ve iz bırakmazlar.
  • Çene ile burundaki sivilceler için 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 2 tatlı kaşığı kadar pirinç ununu iyice karıştırınız. Daha sonra bu karışım ile tüm yüzünüzü kaplayınız. Ancak bilhassa çene ve burnunuza daha fazla uygulamalısınız. Bu karışım sayesinde yalnızca sivilce değil, aynı zamanda da siyah noktalardan da kurtulmuş olursunuz.

Related posts

Leave a Comment