SEO Yaparken Wmaraci.com’dan Yararlanma

Wmaraci.com birçok webmasterın kullandığı bir forum sitesidir. Burada webmasterlar diğer kişilere faydalı olmak adına paylaşımlarda bulunmakta ya da akıllarına takılan konuları diğer kullanıcılara danışmaktadır. SEO ile ilgili bölümü bulunan wmaraci.com bu bölümüyle SEO konusunda paylaşımlarda bulunmak ya da sorularına cevap bulmak isteyen kullanıcılara hizmet etmektedir. Aynı zamanda wmaraci.com sitesinde site analiz aracı, SEO analiz aracı, sıra bulucu, Google Ban Kontrol aracı gibi birçok SEO aracı SEO ile ilgilenen kişilere sunulmuştur.wm

Site analiz aracı ile bir sitenin Google index sayısı, PR değeri, Alexa Türkiye ve Dünya sıralamalası, yandex index sayısı, Dmoz kaydı bilgisi, domain yaşı, hosting lokasyonu gibi bilgilere ulaşılabilmektedir. Aşağıdaki görselde teknosa.com sitesinin site analiz aracı ile elde edilmiş bilgileri gösterilmektedir.

SEO analiz aracı ile bir sitenin SEO açısından değerlendirilmesi yapılmaktadır. Yani bir site SEO için ne kadar uygun ve nerelerinde sorun var bunlar bu araç ile saptanabilmektedir. Saptanan sorunlar giderilip sitenin SEO puanı yükseltilir ve SEO için uygun bir site elde edilir. Aşağıdaki görselde teknosa.com için yapılmış site analizi görünmektedir.

Sıra bulucu aracı ile de bir sitenin hangi kelimede kaçıncı sırada olduğu denetlenebilmektedir. Aşağıdaki görselde teknosa.com sitesinin cep telefonu kelimesinde kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek üzere yapılan sorgunun sonucu gösterilmektedir.

Related posts

Leave a Comment