Saç Yıkarken Yapılan Hatalar

Pek çok kişi saçlarını yıkarken bazı hatalar yaptığının farkında değildir. Aslında neredeyse hepimiz bu hataları yapıyoruz. Ya saç derimizi yeterince ovalamıyoruz ya da olması gerektiği gibi durulamıyoruz. Bazen de üşendiğimiz için saç kremi kullanmıyoruz. Bu yazımızda saçlarınızı tam olarak nasıl yıkamanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Önerilerimizi uyguladığınızda tertemiz ve ipeksi saçlara sahip olacaksınız.saç yıkama hataları, saç yıkarken yapılan hatalar neler, saç yıkama tüyoları

Saçları Islatmak

-Saç yıkarken en sık yapılan hatalardan biri şampuanı uygulamadan önce saçları tamamen ıslatmamak. Saçlarınızın gerçek anlamda temizlenmesini istiyorsanız saçınızın her bir teli ıslanmış olmalı. Fazladan ayıracağınız birkaç dakika ile bunu sağlamak çok kolay.

-Saçları gereğinden fazla ya da az şampuanlamak da saç yıkarken yapılan hatalar arasında yer alıyor. Gereğinden fazla şampuan kullanmak şampuanın gereksiz yere çabuk bitmesine sebep olabiliyorken, gereğinden az kullanmak da saçların yeterince temizlenmemesine neden oluyor. Kullanacağınız şampuanın miktarını saçlarınızın boyuna göre ayarlayabilirsiniz. Kısa saçlar için az bir miktar yeterli olurken uzun saçlar için daha fazlasına ihtiyaç duyacaksınız.

saç

-Kuaför ve güzellik salonlarında saçlarınızı yıkatırken uzun süre saç derinize masaj yapar gibi yıkadıklarını fark etmişsinizdir. Temiz saçların sırrı burada yatıyor. Sizde saçlarınızı yıkarken üç dakika boyunca saç derinize masaj yapmalısınız. Parmak uçlarınızla hafifçe bastırarak dairesel hareketlerle yapacağınız bu masaj saç derinize ve saçlarınıza çok iyi gelecek.

-Saçlarınız uzun ise iki kez şampuanlamanız gerekmekte iken kısa ise bir kez şampuanlamanız yeterli olacaktır. En iyi şeklide saçlarınızı yıkamak için: saçlarınızı saç derinize üç dakika masaj yaparak şampuanla yıkadıktan sonra durulayın. Sonra tekrar şampuanlayın ancak bu sefer saç derinize değil saçlarınıza odaklanın. Bu sefer en az yarım dakika yıkamanız yeterli. Tekrar duruladığınızda saçlarınız istediğiniz temizliğe ulaşmış olacak.

-Saçları şampuanladıktan sonra yeterince durulamamak da en sık yapılan hatalar arasında yer alıyor. Saçlarda kalan şampuanın saçlara zarar verdiği kanıtlandığı için durulama işlemine çok daha fazla özen göstermek gerekli.

saç kremi

-Saçları duraladıktan sonra saç kremi uygulamamakta bir diğer hata olarak karşımıza çıkıyor. Saçlarınız ince telli ve çabuk yağlanan bir yapıya sahip olsa bile saç kremi uygulamanız saçlarınızın ipeksi olmasına ve daha çabuk şekil almasına yardımcı oluyor. Tabii ki saç kremini doğru uygulamak çok önemli. Saçınızı duruladıktan sonra önce saçlarınızı biraz sıkarak fazla suyun gitmesini sağlayıp sonrasında ise önce saç uçlarınıza olacak şekilde saç kremi sürmeniz gerekiyor. Saç kremini kesinlikle saç derinize değdirmemelisiniz.

-Saçlarınızın kırılmasından ve düğümlenmesinden şikayetçiyseniz saçınızdaki saç kremini durulamadan önce geniş dişli bir tarakla tarayarak bu sorunları en aza indirgeyebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment