Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi denildiğinde akla ilk başka bir saçın deriye eklenmesi gibi gelse de aslında saç olan bölgelerden alınan saçların kel olan bölgelere ekilmesi işlemidir. Saçlı olan bölgeler yani en güçlü ve neredeyse hiç saç dökülmesi yaşanmayan bölgeler ense ve kulak üstündeki saç bölgelerdir. Bu bölgelerden alınan saçlar, dökülen kısımlara nakil edilmektedir. Saç Ektirme veya saç nakli diye de ifade edilebilecek olan saç ekimi işlemini gerçekleştiren birçok özel klinik bulunmaktadır. Başın yanında ya da arka taraflarında saçları olan insanlar saç ekimine daha uygun adaylardır. Saç nakli de denilen bu işlem özellikle son yıllarda daha da yaygınlaşmış ve aynı oranda daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmıştır.saç ekimi nedir, saç ekimi nasıl yapılır, saç ekimi kimlere yapılır

Herkes Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Maalesef herkese saç ektirme işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bunun birçok sebebi vardır. Öncelikle kişinin saç ekimine uygun olması gerekmektedir. Kafa bölgesi tamamen saçsız olan bir insana saç nakli gerçekleştirmek daha zordur. Ayrıca Saç Ektirme şeker hastalığı, kalp ile ilgili sorunları, tansiyon rahatsızlıkları ya da böbrek ile ilgili problemleri olan kişilere saç ektirme işlemi yapılmamaktadır. Bu ve buna benzer rahatsızlıkları olan kişilerin kesinlikle doktor ile bu konu hakkında görüşmeli ve gerekli önlemleri almalıdır. Doktorlarından saç ektirme işlemi öncesi kişiyi bazı tetkiklerden geçirmesi ve ona göre işlemi uygulaması gerekmektedir. Çünkü, kişinin estetik görüntüsünden önce sağlığı gelmektedir.

Saç Ektirme Ağrılı Bir İşlem midir?

Saç ektirme işleminin hiçbir ağrısı ya da acısı bulunmamaktadır. Ağrısı ve acısı bulunmayan bu işlem uygulanmadan önce kişiye lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi bölgesel olarak uygulanmaktadır. Yalnızca işlem uygulanacak bölge uyuşturulur. Anestezi etkisini işlem bitene kadar sürdürmektedir. Kişi asla işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmemektedir. Aksi bir durum ile karşılaşıldığında mutlaka doktor ile görüşmek gerekmektedir. Saç Ektirme acı ve ağrısız şekilde saç ekim işlemini tamamladıktan sonra ekim yapılan alan da hiçbir şişlik ya da görüntü bozukluğu olmamaktadır. Ayrıca tabii ki yalnızca ekim yapılan alanın değil, saçın alındığı bölgenin de hiçbir zarar görmemesi ve ağrımaması gerekmektedir.

Related posts

Leave a Comment