Rüyada Kabristan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kabristan görülmesi oldukça sık karşılaşılan rüyalardan biridir. Genel olarak olumlu anlamlara sahip olsa da aslında uyarıcı rüyalardan biridir. Peki rüyada kabristan görmek ne anlama gelir?

Rüyada kabristan görmek ağlamakla, ölümü hatırlamakla, manevi değerlere yönlenmekle yorumlanmaktadır. Aynı zamanda bu rüyanın bir diğer anlamı Kur’an-ı Kerim okumak, vaaz vermektir. Rüyasında Müslümanlara ait bir kabristan görmek takva ve ilim sahibi kimseler ile tanışmaya işarettir. Rüyasında kabristana gittiğini gören kişi ibadetlerini yapmaya çalışan kimselere de rivayet olunmaktadır. Ezan sesini duyarak kabristan ziyaretinde bulunduğunu gören kişinin bazı nasihatlerden ders çıkardığına veyahut da bazı kimselere nasihatlerde bulunduğuna işarettir.rüyada kabristan görmek, rüyada görülen kabristanın anlamı nedir, rüyada kabristan görme neye işaret

Rüyada türbe görmek rüya sahibinin çevresinde ahmak kişiler olduğu ve rüya sahibinin de bu kişilerin tesiri altında olduğunun bir işaretidir. Rüyada türbe gören kişi iyi ameller için çalışmalı, belalardan kurtulmak için çevresindeki insanları özenle seçmelidir. Aynı zamanda rüyada türbe görmenin anlamı rüya sahibinin sıkıntılarını geride bırakacağının göstergesidir. Rüyada bir alimin ya da evliyanın türbesini ziyaret edip orada dua okuduğunu gören kişinin, arzularını gerçekleştirebileceğinin ve kulluğa yöneleceğinin işaretidir.

Rüyada gayrimüslimlerin kabristanını görmek üzüntü ve kederlere rivayet olunur. Aynı zamanda bu rüya korkulara, dinde şüpheye, hapishaneye işarettir. Aynı zamanda bu rüya kafirlerin ve zimmilerin mahallesine de delalet olunmaktadır.

Rüyada mezar kazmak genellikle uğursuzluklar ve şanssızlıklar ile tabir edilmektedir. Rüyasında tanımadığı bir kimse için mezar kazdığını gören kişi felaketlerle karşılaşabileceğine ve acılar içinde kalabileceğine işarettir. Bazı alimlere göre ise rüyada mezar kazmanın anlamı mal ve rızıklara karşılıktır.

Rüyada mezardan çıktığını görmek rüyayı gören kişinin ferahlayacağına, sıkıntılarından kurtulacağına, arzularını yerine getireceğine, kötü günleri geçmişte bırakacağına ve nihayet mutlu olacağına işarettir.

Rüyada mezar taşı görmek tatmin edilemeyen duygu ve arzuları temsil etmektedir. Rüya sahibinin dünya işleri ile çok meşgul olduğunun bir işaretidir.

Rüyada mezarda birini görmek anlaşmazlıklara, kuru gürültülere, kavgalara, şiddet görmeye ve uygulamaya, bazı konularda gereğinden fazla inat edildiğine ve geçimsizliklere işaret edilmektedir.

Related posts

Leave a Comment