Özel Direksiyon Dersi B

Sene başında yeni yürürlüğe giren yasa ile birçok ehliyet sistemi köklü bir değişikliğe uğradı. Bu değişikliklerin başında; b sınıfı ehliyetler eskide minibüs ve benzeri araç kullanımı yapabilirken artık tamamen değişti. Özellikle sekiz sınıf ehliyetten on sekiz sınıfa çıkarılması bazı konulara da köklü değişiklikler getirmiştir. Son yıllarda artan trafik kazalarına çözüm bulmaya çalışan yetkililer bu alanda büyük bir çalışma içine girmişlerdir.özel direksiyon dersi, özel direksiyon eğitimi

Özel eğitimin önemi

 Birçok yenilik ve yasanın girdiği bu dönemde özel direksiyon dersi b oldukça önemlidir. Bu ehliyeti almak isteyenler eski kural ve yasaları tamamen unutmalı ve trafik için en doğru yol olan özel eğitim almalılar. Birçok sürücünün yeniden eğitime tabi tutulacağı bu süreçte kendi başınıza alacağınız eğitimle sınavı geçmeniz mümkün değil. B1 ehliyeti otomobil veya büyük araç için uygun bir ehliyet değildir. N1 ehliyetini alacak olanları araçları içinde bir dolu şartlar bulunmaktadır. Diğer ehliyetlere göre yaş sınırı 16 olan bu ehliyette kullandıkları araçta daha farklı bir guruba dahildir.

B ehliyeti şartları

B ehliyeti kullanıcılarının araçları 15kv güç sınır olmaktadır. Silindiri 125 santimetreküpü geçmemeli ve sadece iki tekerlekli olmalıdır. Üç tekerlekli araçlar içinde 15 kv güç sınırı 400 kilodan ağır olmayan araçlar kullanılabilecek ve elektrikli araçla olacaktır. 16 yaş gurubunun rahatlıkla katılabileceği sınavlara özel direksiyon dersi b eğitimi şart olmaktadır. Eğer sizde bu eğitimden faydalanmak istiyorsanız bu iş için eğitim veren kurumlardan yardım alabilir ve sorunsuz ehliyet sahibi olabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment