Oyunda Giyilen Kıyafet ve Kullanılan Aksesuarlar

Oyun hazırlanan senaryodan sunulan mekâna ve bu oyunda gerekli olan giyim aksesuarlarına kadar her şey gerçek bir savaş ortamına uygun olarak hazırlanmıştır. Senaryo savunma ve saldırı amaçlı bir savaş senaryosu ile birebir uyumludur. Savaş da giyilen kıyafet ise kamuflaj olacağı için tüm oyunculara bu kıyafetlerden verilir. Koruma yelekleri ise her türlü tehlikeden korunmak için hazırlanmıştır. Her ne kadar oyun bir risk yaratmasa da bunu tedbir olarak giymek oyunun değişmez kuralıdır. Özellikle baş kısmı kesinlikle güvence altına alınmalıdır. Bunun için özel bere hazırlanmıştır. Kasklarda ise etrafı hem rahat görmenizi sağlayacak hem de gözünüzü boyalardan koruyacak özel bir cam kullanılmaktadır. Paintball oyununda kullanılan mermiler ise tamamı ile renkli boya tüpleridir. Çevre ve sağlık dostu olarak üretilen boya topları can yakmaz ve cildinize alerji yapmaz.paintball oyunu, paintball aksesuarları, paintball kıyafetleri

Oyunun Kuralları ve Hakem

Oyunun kuralları vardır ve bu kurallar oyun öncesi tüm takım oyuncularına detaylı olarak anlatılır. Kurallar oyunun tam anlamıyla eşit şartlarda oynaması ve tarafların haklarının korunması için konulmuştur. Aynı zamanda oyun kurallara bağlı olarak daha profesyonel bir şekilde oynanmış olur. Kurallar amatör ve profesyonel oyuncular için ufak şartlarla birbirinden ayrılmaktadır. Amatör oyuncuların 5 metreden fazla birbirlerine yaklaşmaları yasaktır. Bu kurala uymayan oyuncular oyundan çıkarılır veya ceza verilir. Oyun hakem tarafından yönetilir ve hakemin kurallarına karşı çıkmak söz konusu değildir. Oyun açık havada ve geniş arazide daha keyifli oynanır. Bu yüzden işletmeler müşterilerine bu tür ortamları hazırlar. Paintball İstanbul 500 dönümlük arazide iki ayrı mekânda tüm müşterilerine hafta sonu ve hafta için rezervasyon olanakları sunmaktadır. Araziler bir savaş ortamını aratmayacak şekilde dekore edilir. Savunma ve saldırı takımının siper alabilmesi için varil, saman veya metal bariyerler ve eski otomobiller kullanılmaktadır. Oyun esnasında silahların bozulması veya atış yapamaması halinde oyuncu koruma altına alınır ve bu oyuncuya ateş edilmesi yasaklanır. İki takımın karşılıklı kıyasıya yaptıkları savaşta oyunun tek bir takımı kazanır. Son oyuncu da vurulana kadar oyun devam eder. 1,5 saat süren oyunda 45 dakikalık sürelerde 15’er dakikalık aralar verilir ve takımlar bu aralarda performanslarını değerlendirerek yeni bir strateji ile oyuna başlama olanağına sahip olurlar.

Takımlar Kaç Kişiliktir

5 kişinin altına düşmemek kaydıyla oynana oyunda 10 kişilik takımlarla oynanan oyunlar daha keyifli olur. Ancak bu sayılar müşterilerin kendi taleplerine göre ayarlanır. Takımlarda kişi sayısının eşit olması oyunun eşit şartlarda oynanması için önemlidir. Paintball fiyatları takım olarak hesaplanır ve tüm aksesuarlar bu fiyatlara dahildir. Verilen mermi yani boya topları oyun esnasında tüm oyuculara yetecek şekilde ayarlanmıştır. Ancak oyuncular ekstra mermi alabilirler. Ekstra mermi için ise ekstra ücret ödenir. Hakem oyun boyunca tarafların hakkını korur ve oyunun kurallara uygun oynanması için sürekli oyunun içinde yer alır. Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır geniş bir müşteri kitlesine sahip olan paintball oyunları ülkemizde son 10 yıldır büyük bir ilgi görmekte ve bu ilgi her geçen yıl artmaktadır. Son yıllarda bu oyunu profesyonel olarak oynayanlar için turnuvalara katılma olanağı sunulmaktadır. Oyunu oynamak için eğitim almanıza gerek yok. Herkesin oynayabileceği kadar kolaydır ve oyun öncesi kurallar size detaylı olarak anlatılır. Hayatında biraz aksiyon ve heyecan arayanlar için mükemmel bir aktivite ve aynı zamanda eğlenceli bir spor dalı olan paintball oyunlarına siz de katılabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment