Ortodonti Tedavi Çeşitleri

Diş estetiği ve diş sağlığı insanlar için çok önemli bir konudur. Öncelikle diş sağlığı bütün vücudu etkileyen bir yapıdadır. Çünkü sinir uçlarının kalbe kadar giden bir yapısı vardır. Yemeklere asıl tat veren organlarda gene diştir. Çünkü dilimiz aslında tat alma organımız olsa da dişimizle çiğneyemediğimiz bir yiyeceğin asıl tadına ve özüne ulaşamayız. Diş sağlığı bu kadar önemli iken dişlerin görünümü de çok önemlidir. Konuştuğunuz insanların temizliğini ilk önce dişlerine bakarak anlayabilirsiniz. Diş yaptırma ise ortodonti fiyatlarına göre çeşitleri bakımından değişmektedir.ortodonti tedavisi, ortodonti tedavi çeşitleri neler

Ortodonti tekniği ile dişlerinizi tedavi ettirebilirsiniz. Bu tedavi dişlerinize takılan teller vasıtasıyla olur. Ortodonti fiyatlarına göre çeşitleri mevcuttur. Diş telleri ön yüzeye ve arka yüzeye takılabilir. Bunun yanında diş braketleri metal veya porselen olabilir. Porselen braketler metallere göre daha görünmez bir yapıdadır ve estetik bir görünüm sağlar. Ancak metal braketlere göre daha dayanıksız olduğu için kullanım süresince çok dikkatli olunmalıdır. Metal braketler ise en tercih edilenleridir. Sağlamlığının yanında kullanım kolaylığı da verir. Dişlerin arka yüzeylerine de braket takılabilir. Daha çok yetişkin bireylerde uygulanacak tedavi için estetik bir görünüm sağlamak adına braketler dişlerin arka yüzeyine takılır. Diş tellerine bir alternetite şeffaf dişliklerdir. Bu dişlikler haftalık olarak değiştirilir. Ancak bu dişkil görünüm olarak daha az bozuk hastalara uygulanır.

Seçimi yaparken doktorun tavsiyesi ve sizin bütçenize göre bir tercih yapmanız gerekir. teller metal ve seramik teller olarak iki ana şekilde sizi sunulabilir. Bunun yanında altın teller de mevcuttur. Tabi ki altın teller daha pahalıdır. Çocukluk çağında düzgün bir tedavi uygulanır. Yapılan dişlerle de daha sağlıklı sonuç almak ve düzeltme imkânı sağlamak daha kolaydır. Geç yaşta başlanılan tedavide ise tedavi sonrası düzeltmeler da şans daha azdır. Diş teli tedavisinde en çok kullanılan tel metal tellerdir. Çünkü diş yapısıyla daha uyumludur ve daha çabuk sonç verir. Ancak görünüm olarak estetik bir yapısı yoktur. Metal tel taktırırken estetiği sağlamak istiyorsanız dişlerinizin arka yüzeyine taktırabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment