Okunması Gereken En İyi 5 Kişisel Gelişim Kitabı

Kişisel gelişim kitapları her kesimden okurun severek okuduğu kitap türleri arasında yer alır. Bu kitapların sayıları da günden güne artmaktadır. Özellikle Amerika’da yaygınlaşmaya başlayan kişisel gelişim kitapları zamanla Türkiye’de de yaygınlık kazanmış ve çok sayıda bu türde başarılı eserler ortaya koyulmuştur.  Eğer bir kişisel gelişim kitabı okumak istiyor ancak kararsızlık yaşıyorsanız bu liste yardımcı olacaktır.kişisel gelişim kitapları, tavsiye edilen kişisel gelişim kitapları, en iyi kişisel gelişim kitapları

  1. Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut

Aykut Oğut kitabında gerçekten istenildiği ve emek verildiği taktirde başarılamayacak hiçbir hayalin olmadığının altını çizmektedir. 150 kilogram olmuşken nasıl kilo verdiği, yabancı dil bilmezken nasıl Amerika’ya gittiği ve daha birçok çeşitli durumlardan bahsettiği bu kitap hem keyifli hem de öğretici nitelik taşımaktadır.

  1. Duygusal Zekâ – Daniel Goleman

Daniel Goleman yazmış olduğu bu kitapla psikoloji alanında adeta bir çığır açmıştır. Goleman bu kitapta yüksek IQ’lu çocukların, ortalama bir IQ düzeyine sahip çocuklara oranla nasıl oluyor da daha başarısız olabildiğinin nedenlerini çeşitli göstergeler ile ortaya koymaktadır. Duygusal zekanın önemini anlamak için bu kitap harika bir seçenek olacaktır.

  1. Üstün Başarı – Acar Baltaş

Acar Baltaş bu kitapta öğrenmenin özüne inerek başarılı olmanın yollarından söz etmektedir. Başarılı olma durumunu etkileyen pek çok parametrenin olduğunun belirtildiği bu kitapta üstün bir başarı için gereken motivasyon ve bilinç düzeyini bulabilmek mümkündür.

  1. Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu’nun en etkileyici kitaplarından biri olan “Savaşçı” çocukların özüne inerek nasıl birer yetişkin olduklarını araştırmaktadır. Kişinin özünde dolduramadığı boşluklardan, benliğinden, mutsuzluğundan ve daha birçok dış etmenin kaynağından bahsetmektedir.

  1. Beden Dili – Joe Navarro

2008 yılında okur severle buluşan bu kitap hem Türkiye’de hem de bütün dünyada büyük bir ilgi ile karşılaşmıştır. Temelde beden dilinin sosyal ve ikili ilişkileri nasıl etkilediğine yoğunlaşmaktadır. Tüm jest ve mimiklerin anlamlarını öğrenebileceğiniz ve bu mimikleri doğru yerde, etkili bir şekilde kullanabilmenize yardımcı olacak bu kitap hem kendinizi hem de sosyal çevrenizi daha iyi anlamanız için yol gösterici olacaktır.

Related posts

Leave a Comment