Mücevher ile kıyafet uyumu nasıl sağlanabilir?

Çeşitli renklerde, büyüklüklerde ve desenlerde olan mücevherler zerafeti ve asaleti temsil ederler. Mücevherin amacına yönelik olarak nerede ve hangi kıyafetle kullanılacağının bilinerek alınması, takıdan memnuniyeti artıracaktır.mücevherin kıyafet ile uyum sağlaması, mücevherlerin takılar arasındaki yeri, takı olarak mücevher kullanmak

Mücevherler genellikle özel günlerde kıyafetin tamamlayıcısı olarak kullanılırlar.  Kullanılan kıyafetin rengi ve yapısı ile ilgili olarak yapılacak olan mücevher tercihi, göz alıcı ve daha mükemmel bir görünüş sağlayacaktır.  Örneğin kıyafet tercihi dekolte bir kıyafetten yana kullanılmışsa, o zaman mücevher olarak uzun kolyeler veya gerdanlıklar tercih edilmelidir. Bu kombine en uygun küpe ise küçük ve abartılı olmayanlardır. Bununla birlikte kıyafeti tamamlayıcı aksesuarlar bulunuyorsa bu aksesuarların, takı ile uyum içerisinde olmasına özen göstermek gerekir.

Kullanılacak aksesuarın renginin de kıyafet ile uyumlu olması önemli bir unsurdur. Örnek vermek gerekirse elmas bir takı için kıyafet tercihi, daha koyu renklerden yana olmalıdır. Yine pırlanta takılar kullanılmak isteniyorsa tercih edilecek kıyafetin, daha düz modellerden sade ve yine koyu renklerden olması, daha güzel ve alımlı bir görüntüye neden olacaktır.

Related posts

Leave a Comment