Meme Büyütme Operasyonu Fiyatları Nasıl?

Günümüzde birçok kadın göğüs büyütme operasyonu geçirmektedir. Bu operasyon çok ciddi bir işlemdir. Bu yüzden bu ameliyatı yaptırmadan önce kadınların mutlaka detaylı bir şekilde düşünmesi gerekmektedir. Göğüs büyütme operasyonu fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Bu değişkenliği kişilerin türü ve operasyonda kullanılacak maddeler etkilemektedir. Göğüs büyütme operasyonları  genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyathane koşullarında operasyon yapılmaktadır. Göğüs büyütme operasyonlarında farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin avantajları ve dezavantajjları bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntemler silikon meme protezi, otojen yağ enjeksiyonu, uzun ömürlü dolgu maddeleridir. Göğüs operasyonlarında amaç mükemmeliyet değildir, eskisinden daha iyi bir görünüm elde amaçlanmaktadır. Yani biraz daha büyük ve daha diri memeler vaadedilmektedir.meme büyütme operasyonu, meme büyütme işlemi, meme büyütme ameliyatı

Otojen yağ enjeksiyonu yöntemi hastanın basen veya kalça bölgesinden alınan yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirilmekte ve daha sonra da meme dokusu altına enjekte edilmektedir. Bu yöntem hastalar tarafından çok cazip görülse de bazı dezavantajları bulunmaktadır. Göğüs dokusu küçük olan hastaların çoğu zayıftır ve yeterli miktarda da yağ dokusu elde edilmemektedir. Enjekte edilen yağ dokusu da birkaç ayda hızla erimektedir. Bu erimeler her iki göğüsde farklı miktarlarda olduğunda göğüsler arasında büyüklük ve şekil farkı olmaktadır. Daha da önemli olan ise göğüs dokusu altına yağ enjeksiyonu sonrasında kist oluşma ihtimali bulunmaktadır. Bu dezavantajlar yüzünden bu yöntem doktorlar tarafından pek tercih edilmemektedir. Sadece sınırlı sayıda hastalara uygulanan bu yöntem çok kullanılmamaktadır. Meme büyütme fiyatı yapılan işlemin büyüklüğüne göre değişmektedir.

Kullanılan bir başka yöntem ise farklı yapıdaki sentetik dolgu maddeleridir. Bu maddeler birkaç farklı çeşitte olmaktadır. Uzun zamandır kullanılan çoğunluğu tuzlu sudan oluşan polyamid yapıdaki dolgu maddeleri genellikle başarılı net sonuçlar vermektedir. Bu işlem ise lokal anestezi ile klinik şartlarda uygulanabilmektedir. Kısa süre sonra da hasta gündelik yaşamına dönmektedir. Bu dolgu maddesini ömrü 5 yıldan 10 yıla kadardır. Belirli aralıklarla enjeksiyon takviyeleri yapılmaktadır. Bu işlemdeki dezavantaj ise her zaman istenilen ölçülerde göğüsler elde edilememektedir.  Meme büyütme fiyatı kullanılan maddeye göre değişmektedir. Ayrıca her madde her kadında da aynı olumlu etkiyi bırakmayabilir. Bu yüzden de fiyatlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Related posts

Leave a Comment