Maltepe İlaçlama Firmaları

Maltepe haşere ilaçlama ara sıra evlerimize kadar gelebilen ve evin çeşitli yerlerine yerleşebilen çıyan haşeresi hakkında çok faydalı bilgiler vermiştir. Eve gelen çıyan evlerin belli kısımlarına yerleşir. Evlerde kapı altlarında ve köşelerinde, parke birleşim yerlerinde, pencere kenar kısımlarında, kapı pervazı ile duvarın içindeki çatlak ve kırklarda, kenar kuytu yerlerinde, bazen de ayakkabı, terlik içlerine yerleşerek birdenbire sokarak insanı zehirleyebilirler. Çıyan haşeresinin çok nadiren de olsa evlerimize ilkbahar ve sonbaharda, yağmurlu havalarda toprak altındaki veya ağaç kabukları içerisindeki yuvalarının suyla dolması ile insanların yaşam alanlarına girerler.

Çıyan haşeresi veya diğerleri için genel manada alınabilecek en önemli tedbirlerden birisi de bu giriş yollarını kapatarak bunun gibi zehirli haşerelerden korunabiliriz. Havalandırmaların hava kanallarına telden perde yapılabilir, kapı altlarının açıklıkları giderilebilir, kırık ya da çatlak camlar tamir edilebilir, boru ve kabloların etrafındaki boşluklar kapatılabilir, banyo, wc, balkon ve mutfak pis su giderlerine süzgeç takılabilir gibi benzer basit tedbirlerin gerekli olduğunuMaltepe ilaçlama bildirmektedir. Toprak ve taş altlarında, ağaç kabukları ve ot yığınlarının içlerinde, nemli ve rutubetli yerleri daha çok seven çıyan haşeresi bu özellikleri taşıyan bodrum, garaj, bahçe gibi evlerimizin eklentilerinde de yaşarlar. Genel olarak kızıl, sarı, kırmızı, kahverengi, siyah renklere sahip olmasının yanında zehir etkilerinin akrep ya da yılan kadar zehirleri güçlü ve etkili olduğunuMaltepe böcek ilaçlama şirketleri tespit etmişlerdir. Uzun beden yapıları (3-10 cm arası), çok sayıdaki ayakları, ayaklarındaki güçlü zehirleri ile kırkayak haşeresine çok benzemektedirler. Ama kırkayak kadar masum değillerdir.

İlk görünüşte insanlar tarafından karıştırılan çıyan haşeresi kırkayak haşeresinin zehirsiz ve daha çok ayağı olması ile birbirlerinden ayırt edilebilir. Maltepe böcek ilaçlama gündüzleri çok pasif olup saklanan çıyan haşeresinin beslenmesini gece yapan yırtıcı haşerelerden olduğunu açıklamıştır. Çıyan haşeresi, örümcekler, tırtıllar, solucanlar gibi küçük canlıları avlamalarının yanında bazen de büyük cüsseli fareler, kuşlar gibi hayvanları da ısırarak ve ayaklarındaki zehirleri ile etkisiz hale getirdiği ve yediği bilinmektedir. Çıyan ilaçlama şirketleri etçil olan bu haşerenin örümceğe benzer bir beslenme şeklini görmüşlerdir. Yani zehri zerk ettikleri hayvan uyuşmasının ardından yavaş yavaş ölmektedir ve sonra hayvanın iç organları eriyerek bulamaç olmakta, çıyan haşeresi de bu sıvıyı emerek beslenmektedir.

Çıyan haşeresine karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Maltepe böcek ilaçlama firmaları kesinlikle çıplak el ile temastan kaçınılması gerektiğini, çıyan sokmasında önce çok şiddetli bir acı hissedileceğini, zehirlenme çok etkili olacağından derhal vakit kaybetmeden doktor kontrolüne girmemizin şart olduğunu açıklamışlardır. Sokmanın etkisi ile zehirlenen ilk önce bölge şişer, kızarır ve kanar. Bilinen diğer belirtiler ise deride yanma, kaşıntı, deride kızarma, kabarma, mide bulantısı, kusma, iştahsızlık ve baş ağrısı sıklıkla görülendir. Bu arada ilk yardım olarak çıyan haşeresinin ısırdığı yerin emilerek zehirin vücuttan boşaltılması hatta o bölgenin biraz kanatılarak zehrin boşaltılmaya çalışılması ve kan akışının kalbe doğru olan kısmında yavaşlatılmasının çok faydalı olacağı bilinmektedir. En yakın sağlık kuruluşu ve doktor kontrolüne girilemediğinde zehirlenen insanın felç olma ihtimali hatta ölüme kadar varan olumsuz sonuçlar görülebilir.

Maltepe böcek ilaçlama fiyatlarını çıyan haşeresinin görülmesi etkilemez. Çünkü daha çok kırsal alan ve tabiatta yaşayan çıyan haşeresi en etkili olarak ilaçlama ile önlenebilir. Kesinlikle ihmal edilmemesi gereken çıyan haşeresi için yapılacak ilaçlama Maltepe ilaçlama fiyatlarını arttırmaz. İlaçlama yapılacak bölgede yiyecek, içecek ve başka canlı bırakılmaz. İç kısımlar ve bağlantılı tüm dış kısımlar etkili bir şekilde ilaçlanır.

Related posts

Leave a Comment