Köpeğinize ısırmamayı nasıl öğretirsiniz?

Yetişkin köpekler ve köpek yavruları çeşitli nedenlerle ısırmaya eğilimlidir. Örneğin, köpek yavruları bir diş çıkarma sürecinden geçer ve ısırma ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Öte yandan, yaşlı bir köpek için ısırmak bir hastalık belirtisidir. Nedeni ne olursa olsun, bu tehlikeli alışkanlığı önlemek ve bitirmek için adımlar atın. Köpeğinizi ısırmama konusunda eğitirken, sakin, tutarlı ve her zaman kontrol altında olmanız önemlidir. Sonuçta, köpek dostunuzdaki agresif davranışı önlemeye çalışırken iyi bir örnek teşkil etmelisiniz.köpek ısırması

Yavrular

Aşama 1

Yavru köpeğinizi erken yaşta sosyalleştirin. Bu önemlidir çünkü köpeğinizi diğer insanlara ve hayvanlara alıştırır. Yavru köpeğiniz yeni deneyimlere daha aşina olduğunda, yetişkin olarak korku ve ısırık davranışlarını gösterme olasılığı daha düşüktür. Yavruların her türlü insanla etkileşime girmesine izin verin: çocuklar, erkekler, kadınlar ve elbette postacılar.

Adım 2

Köpeğinize bol miktarda çiğneme oyuncakları sağlayın. Bu özellikle diş çıkarma sürecinden geçen yavru köpekler için önemlidir. Yaşamının bu aşamasında, yavrunun yetişkin dişleri çıkıyor ve bu da dişlerinde ve ağzında ağrıya neden oluyor. Çiğneme oyuncağı eliniz veya ayak bileğiniz yerine sağlıklı bir alternatif sunar.

Aşama 3

Yavru köpeğiniz sizi ısırdığında, öfkeyle değil ancak acı içinde bağırın. Bu, köpek yavrusu annesinin ısırıldığı takdirde sergileyeceği davranışı taklit eder. Köpek yavrusu için çok ileri gittiğine ve durması gerektiğine dair bir uyarıdır. Bağırdıktan sonra köpek yavrusu ile oynamayı bırakın ve bir süre onu görmezden gelin.

  1. Adım

Her şey başarısız olursa, köpek yavrusunu birkaç dakika için taşıma kutusuna yerleştirin. Ayrıca ısırdıktan sonra burnuna hafifçe dokunabilirsiniz. Onu azarlamalısınız ancak bunu sakin bir şekilde yapın ve öfkeyle bağırmayın, çünkü bu sadece korku aşılayacaktır. Korkmuş bir köpek veya köpek yavrusu ısırmaya çok daha yatkındır.

Yetişkin Köpekler

Aşama 1

Sizi ısırdıktan hemen sonra acı içinde çığlık atın. Sonra hırıldayın ve köpeği sizden uzağa kovalayın. Bu sadece köpeğe yanlış bir şey yaptığını bildirmekle kalmaz, aynı zamanda egemenliğinizi de ortaya koyar.

Adım 2

Köpeğin günün belirli saatlerinde ve sadece çağrıldığında ve düzgün davrandığında geldikten sonra beslendiği ve su verildiği bir rutin oluşturun. Agresif davranıyorsa onu beslemeyin. Oturup sabırla beklemesini emredin. Bu işleme devam edin ve kendinizi sürünün içindeki alfa erkek gibi yansıtmak için tutarlı olun.

Aşama 3

Köpeğinizin geceyi geçirmesi için özel bir alan oluşturun. Yatağınızda ya da yatak odasında uyumasına izin vermeyin.

  1. Adım

Yetişkin köpeklerle güreş veya dövüş benzeri agresif davranışları teşvik eden oyunlar oynamayı bırakın. Aksi takdirde, oyun sırasında köpeğiniz heyecanlanır veya agresifleşirse, sakinleşene kadar onu görmezden gelin.

Related posts

Leave a Comment