Kolesterol Düşürücü Diyet

Kolesterol Düşürücü Diyet

Kolesterol nasıl düşürülür, kolesterol düşürücü yiyecekler nelerdir ya da kolesterol diyeti nedir tarzındaki internet aramalarının artış göstermesinin en büyük nedeni; tüm dünya olduğu gibi ülkemizde de kolesterol hastalarının sayısının artış göstermesidir. Kolesterol düşürücü yiyecekler ile beslenmek yerine, kötü huylu yağ değerlerini yükselten besinler tüketilmesi bu sonucun en büyük nedenlerindendir. Kolesterol belirtileri kişinin damar duvarlarında biriken kolesterolün, damar tıkanıklığına neden olması olarak görülmektedir. Kolesterol düşürücü diyet listesi de kanda birikerek damarların tıkanmasına neden olan bu kötü huylu kolesterol oranını düşürmek için uygulanmaktadır.
Kolesterol düşürücü bitkiler ile hazırlanan bitki çaylarının, İbrahim Saraçoğlu gibi dünyaca tanınmış bilim adamlarımız tarafından yapılan araştırmalar ile ne kadar şifalı olduğu herkese açıklanmıştır. İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler üzerine yaptığı araştırmalar ile öncelikli olarak; zencefil, zerdeçal, kantaron, biberiye, kekik, nane, kuşburnu ve üzüm çekirdeğinden elde edilen bitki çaylarının, her gün düzenli olarak içilmesi gerektiğini belirtmiştir. Kolesterol düşürücü meyveler ile beslenilerek de İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler ile uygulanan tedavinin desteklenmesi olukça önemlidir.
Kolesterol nasıl düşürülür sorunun en kısa cevabı; düzenli beslenerek ve egzersiz yaparak, şeklinde verilebilir. Kolesterol düşürücü yiyecekler olarak adlandırılan besinler, katı ve hayvansal yağ içermeyen besinlerdir. Bu nedenle kolesterol düşürücü yiyecekler pişirmek için mutlaka zeytinyağı ya da soya yağı gibi sıvı yağlar kullanılmalıdır. Ayrıca kolesterol düşürücü yiyecekler ile beslenebilmek için yağlı süt ve süt ürünlerinden de uzak durulması gerekir.
Hastaların kolesterol düşürücü yiyecekler yemesi için süt ve süt ürünlerinin az yağlı ya da yağsız olanlarını tercih etmesi oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca mümkün olduğunca kırmızı et tüketmekten kaçınmak da, kolesterol düşürücü diyet listesi kapsamında oldukça önemlidir. Kolesterol düşürücü diyet listesi uygulayan kişiler, ayda 1-2 kereden fazla kırmızı et yememelidir. Bunun yerine tavuk, hindi ve balık gibi beyaz et tercih edilmesi çok daha faydalı olur.
Kolesterol belirtileri görülen kişilerin kolesterol düşürücü diyet listesi kapsamında beslenmesinin dışında, düzenli egzersiz yapması da gereklidir. Böylece etkin bir kolesterol tedavisi sağlanarak, yüksek kolesterolün damarları tıkaması sonucu artan kalp ve damar hastalığı riskin de büyük oranda azalır.

Related posts

Leave a Comment