Kocaeli’nin En İyi 5 Kamp Yeri

Kocaeli geniş ormanlık alanları, masmavi denizi ve gölleri ile Marmara bölgesinin en dikkat çeken şehirlerinden biridir. İstanbul’a yakın olması sebebiyle de birçok kampçının uğrak yerlerindendir. Güzel ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Kocaeli gerçekten de güzel bir tercih olacaktır. Peki Kocaeli’nin en iyi kamp yerleri hangileridir?

  1. Kandıra Doğa Çadır Kampı

Bu kamp alanı özel bir işletme olup ilçe merkezine oldukça yakın bir noktada yer almaktadır. Kamp çevresi olanaklar bakımından oldukça zengindir. Alışveriş merkezi, hediyelik eşya dükkanları, marketler gibi olanaklar vardır. Kamp alanı ormanlık bir alan içerisinde bulunmaktadır. Düzlük bir alandır. Kamp için gerekli olan tüm olanaklar mevcuttur.kocaeli kamp yeri, kocaelinde kamp yapılabilecek yerler, kocaeli kamp alanları

  1. Ömerağzı Kamp ve Piknik Alanı

Bu kamp alanı da özel bir işletmedir. Deniz kenarına çok yakın bir konumda yer alması en güzel yanlarından biridir. Hafta sonlarında günübirlikçiler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilebilmektedir. Daha sessiz ve huzurlu bir kamp için hafta içi ve bahar dönemleri tercih edilebilir.

  1. İnönü Yaylası ve Kamp Alanı

Doğa ile iç içe bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için İnönü Yaylası oldukça güzel bir tercih olacaktır. Yeşil alan bakımından bir hayli zengin olup ihtişamlı bir göl manzarasına sahiptir. Yürüyüş alanları ve dikkat çeken mağaraları ile kampçıların en çok ziyaret ettiği kamp alanlarından biridir. İmkanlar bakımından da güzel olanaklara sahiptir.

  1. Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Menekşe Yaylası, tam merkezinde yer alan bir dere ile ön plana çıkmaktadır. Yayla çevresinde ayrıca gezilecek pek çok kanyon ve mağara da vardır. Ayrıca yayla geniş bir ormanlık alanla da çevrilmiştir. Doğa ile iç içe bir kamp için güzel bir seçenektir. Akşamları soğuk olabilmektedir. Olanaklar bakımından zengin olmasa da ilçe merkezine yakındır.

  1. Aytepe Kamp Alanı

Samanlı Dağ eteklerinde yer alan bu kamp alanı geniş bir çayırlık alanla çevrelenmiştir. Oldukça sessiz ve huzurlu bir ortamı vardır. Sarp bir tepede yer aldığından geceleri oldukça soğuk olabilmektedir. Çevresinde güzel yürüyüş rotaları vardır. Duş hariç pek çok olanağa ulaşmak mümkündür.

Related posts

Leave a Comment