Kimler Moto Kurye Olabilir?

Araç olarak en çok alıştığımız kurye çeşidi moto kuryedir. İller arası mesafelerden ziyade daha toplu bir alana yayılmış görev dağılımı olan moto kuryeler, büyük araçların giremediği daha dar sokaklarda bile oldukça rahat, hızlı teslimat yapabilmektedir. Teslim yapan ve yaptıran firmaların yüzünü güldüren, pozitif düşüncelere yönlendiren olan en önemli özelliği de bunlardır.

Moto kurye olmak için yasal olarak A2 ehliyeti gerekiyor. Trafik  eğitimlerinin yanı sıra bunların belgelenmesi yasal olarak zorunluluktur. Fakat aranılan tek koşul bu değildir. En önemli koşullardan biri adres tarifine en hızlı ve doğru şekilde ulaşmaktır.moto kurye olmaki kim moto kurye olabilir, moto kurye nasıl olunur

GPS sistemlerinin artık hayatımızdaki rolünü hissettirdiğini düşünürsek, motorlu kuryeler açısından adres bulamama derdi ortadan kalkıyor. Her insan yaşadığı yerde çalışamayabiliyor. Bazen farklı ilçeler, bazen farklı illerde iş bulunabiliyor. Moto kurye yaşadığın yere hakim olmayı gerektiriyor ve teslimat yaparken fazla yakıt yakmaman gerektiğini ortaya koyuyor.

Moto kuryeler genelde hızlı teslimat sağlamakla görevli olduğu için artık navigasyonların yardımıyla bu hızlı teslimatı gerçekleştirmektedirler. Yakıt derdi de işte bu nokta da son buluyor. İş verenin artık sizin işinizle ilgili sorunları da azalmış oluyor. Bunları yapmak için biraz teknoloji dostu olmak gerekiyor. Teknolojiyle aranız pek yok ise işiniz klasik yöntem olan bilgi ve ezbere kalıyor.

A2 ehliyetiniz olup işe girmeye kesin gözle bakıyorsanız da yanılıyorsunuz. İş alımlarında artık karakteriniz büyük pay sahibi oluyor. İşverenlerin yakındığı konuların aslında başında da bu geliyor. Moto kuryelerin işi sahiplenemeyişi, teslimatta gecikme yaptığındaki vurdum duymazlığı firma işlerini ve işvereni rahatsız ettiği apaçık ortada. İş verene özellikle bu güveni sağlamanız, sonraki işlerinizde ve hayatınızda büyük öneme sahip olacaktır.

Olay çözümleme beceriniz ise en sonda geliyor. Sizlere moto kurye olup teslimatta geç kaldığınızda ki idare etme şeklinizi sorabilirler. Burada ki asıl amaç sizin vereceğiniz cevap ve iletişimi merak etmektir. Eğer siz akıcı bir üslup ve içerikle konuşuyorsanız buna ikna olacaklardır. Hatta olayı nasıl çözümleyeceğinizi anlatıp bilgiler vermek hanenize artı puanlar kazandırmanıza neden olacaktır.  Moto kurye şartları aslında bu kadar kolaydır. Siz o güveni iş verene vermeniz yeterlidir.

Related posts

Leave a Comment