Kerastase Densifique Homme

Kök hücreler üzerinde süregelen 24 yıllık araştırmanın sonucunda üretilen Kerastase densifique homme saç yoğunluğunu ortaya çıkarmak ve saç sayısında önemli bir artış sağlamak için yaratılan Kerastase markasının ilk profesyonel saç bakım ürünüdür.kerastase densifique, kerastase şampuan fiyatları, kerastase şampuan çeşitleri

Saçın yapısı ve özelliği

Saç, ömrü tüm hayatımız boyunca devam eden devir döngü şeklinde karakterize edilir. Her bir saç teli aktif durumdan dinlenme durumuna yani beklemeye art arda geçer. Saçlar büyürler, dökülürler, bu olaylar tekrarlayan şekilde yeniden büyürler ve yeniden dökülürler. Saç 3 ana evreden oluştuğu bilinir ve yaşam döngüsünde 4. Fazın yani Uyku Evresi de keşfedildi.

Bu uyku evrede saç kökleri adeta sanki birer uyku halindedir ve hayat kaynağı ve merkezi olarak da bilinen kök hücrelerin yenileyici gücü ile yeni saç teli üretimine hazırlanır. Hormonsal etkiler, stres ve sıkıntı, çevresel faktörler gibi nedenlerle hassas olan ortamları bozulabilen kök hücrelerin işlevleri yavaşlayabilir. Bu durumda da uyku evresindeki saçların bu evresi uzar ve saç yoğunluğu azalma göstererek dökülür.

Şampuanın etkileri

Kerastase densifique homme saçın yenilenme kapasitesini arttırmak için, kök hücreleri ve kök hücre ortamlarını ve olağan üstü yenileyici olan güçlerini korumak gerekir. Bu markanın patentli molekülü ile kök hücrelerin işlevlerini en iyi şekilde yaptıkları için en uygun ortamı ve hassaslığı yaratan karestase uyku halindeki saç foliküllerini uyandırır ve yeni saç oluşumuna yardımcı olur.

Related posts

Leave a Comment