Kaynak saç nedir?

Kaynak, daha önce kesilmiş uzun saçların saçını uzatmak isteyen kişinin saçları ile birleştirilmesine denir. Kaynak sadece uzatmak için yapılmıyor, saçları kısa olanın uzatma sürecini daha rahat geçirmesinde kullanıyoruz. Ayrıca saçın daha sık ve gür gözükmesinde kullanıyoruz. Saçları uzatmadan, doğal saçlarla aynı boyutta olan saçları boşluklara ekleyerek daha hacimli, sık ve güzel saçlar elde edebiliyoruz.kaynak saç, kaynak saç yapımı, kaynak saç nasıl yapılır

Aynı zamanda uzatma dönemlerinde, kısa saçı uzatırken biçimsiz uzama bağzı nokatalara, örneğin yanlara bir kaç kaynak yaparak model verme yöntemi ilede kullanılabiliyor. Birde son dönemlerde moda olarak saçlarda koyu renkler kullanıldığından saçların arasına açık renkli bir iki tane kaynak atarak röfreli imajını veriyoruz.

Kaynak ile röfle görünümü verilmiş saç

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi saçların arasına hazır yapılmış renkli saçları bir toka yardımı ile tuturup, üstünede doğal saçlarınızı kapatınca, kaynak hiç belli olmuyor. Böylece doğal ve orjinal bir röfle görünümü sunuyor. Kimyasal boyaları istemeyen kişiler rahatlıkla bu yöntemi uygulayabilirler.

Her saça kaynak yapılır mı?

Her saça kaynak yapılabilir ancak 10 santimin altındaki kısa saçlara kaynak yapmayı çok tavsiye etmiyoruz. Özellikle tepe bölgesindeki saçların en az 10-15 santim civarında olması gerekir ki kaynak halkalarının üzerini örtsün, doğal dursun ve belli olması diye. Ancak görüntüden rahatsız olmayanlar için ve ya bir film yada reklam çekimi için uzun saça ihtiyaç olduğunda bunları uygulayabiliyoruz.

Her saç tipine ve her saç rengine uygulanabilir. Yeter ki saçtaki uzunluk yeterli olsun. İnce saçlarda yapılırken çok ince tutamlar halinde olmalıdır ki saç diplerine çok fazla yük binmesin.

Yani biz herzaman şunu söylüyoruz ki yarım santimetre kareye yarım santimetrede karedeki kadar saç eklememiz gerekiyor. Çünkü homojen olsun birbirine uyumlu olsun saç diplerini orjinalinden daha fazla yük binmesin.

Kaynak saçta saç şeklinin pek bir önemi yoktur. Kıvırcık düz veya daha farklı şeyler önemli değildiir. Yeterki saçlar gerektiği kadar uzun olsun.

Kaynak yapılan saç nasıl çıkarılır?

Halkalı kaynaklarda yaklaşık 3 veya 4 aylık bir kullanım sürecinden sonra çıkartma işlemine tepe noktasından başlamak gerekir. Çıkartma işleminde en üst seviyeden başlıyoruz, saçımızı ayırıyoruz. Daha sonra bir pense yardımı ile daha önce yapılmış kaynakların olduğu tutturulmuş yerlerden pense yardımıyla bu sefer ters istikamete sıkarak daha doğrusu gevşeterek bağlantı noktalarını açıyoruz. Daha sonra hafif hafif çekiyoruz.

Bu kaynağın en kolay ve iyi tarafı kaynağın çok kolay ve çabuk çıkmasıdır. Doğal saçların ve kaynak saçların zarar görmeyip yeni bir bakım için hazır olması iyi taraflarındandır. Dolayısıyla bu kaynakta saçlar çıkartıldıktan sonra tekrar kullanıma müsait oluyor. Bir can acısı ve sağlıksız bir durum kesinlikle yoktur. Yaklaşık yarım saatlik bir süre içersinde bütün kaynaklar çıkmış oluyor.

Bu kaynakta en önemlisi saçlar ziyan olmadığı için tekrar tekrar takılmaya müsait, buda bu kriz ortamında müşterilerimizin daha ekonomik bir şekilde uzun saçlı olmasını sağlıyor. Tekrar saçlara para ödemek zorunda kalmıyorlar çünkü saçlar koruma altına alınıyor.

Kaynak sadece saçı uzatmakla kalmıyor, ayrıca saçı sık ve dolgun gösteriyor.

Related posts

Leave a Comment