Karne Dönemi ve Karne Hediyesi Hakkında Aklınızda Bulunması Gerekenler

Bir eğitim öğretim yılının daha neredeyse sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu eğitim yılının sonunda da diğer eğitim yıllarının sonunda olduğu gibi çocuklarınız karnelerini alacaklar. Birçok çocuk notları iyi olduğu için sevin irken birçoğu da karnesindeki düşük notlar sebebiyle üzülecek. Bu noktada siz anne babalara çocuklarınızın notları ne olursa olsun yanında olduğunuzu hissettirmeniz gerekmektedir. Bazı çocuklar ders çalıştığı halde notları bir türlü istedikleri seviyeye ulaşmaz, bazı çocuklar ise ders çalışmadığı için iyi notlara erişemezler. Her ne şekilde olursa olsun karnedeki zayıf bir not çocuğunuzun hayatından daha önemli değildir. Evet, çocuğunuzun aldığı notlar hayatının devamında hangi liseye gideceğini, hangi üniversitede meslek sahibi olmak üzere eğitim alacağını vb. belirleyecek şeylerdir. Ancak depresyona giren çocukların intihar haberindense kötü notların karnedeki varlığı her zaman için iyidir. Geçtiğimiz yıllarda depresyon öyle bir hal aldı ki karne döneminde karnesinde zayıf bulunan ilkokul çocuklarında dahi intihar vakaları vuku bulmuştur. Çocuklarınızın hayatını önemsiyorsanız karne döneminde düşük notları bulunan çocuklarınıza kötü davranmayın, bir sonraki yılda notlarını daha iyi seviyeye çıkartabilmesi için ona destek olun.Karne döneminde çocuklara yaklaşım, karne döneminde hediye almak, karne döneminde çocuklara nasıl davranılmalı

Karne Döneminde Hediye Seçimi Nasıl Olmalı?

Çocukların bin bir zorlukla eğitim yılının sona gelmelerinin mükafatı olarak anne babalar olarak onlara hediye almanız en doğal davranış olacaktır. Ancak hediye alırken çıtayı yükseltmemeye ve çocuğunuzu gereğinden fazla şımartmamaya dikkat edin. Bir de sakın unutmayın ki çocuğunuzun notları kötü dahi olsa küçük bir hediye alıp bir sonraki yıl bu hediyenin hakkını verebileceğini belirtin. Notları düşük olduğu hale hediye aldığınız çocuğunuz üzerinde olumlu etki bırakabilir ve derslerine daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bisiklet, bilgisayar vb. gibi hediyeler genelde ailelerin tercih ettiği şeylerdir. Ancak hediye demek fiziki bir şeyler satın almak demek değildir. Örneğin; karne hediyesi olarak çocuğunuzu hep istediği müzik kursuna yazdırabilirsiniz ya da ailecek bir karne dönemi tatiline gidebilirsiniz. En kötü ihtimalle çocuğunuza sevgi dolu bir kucaklama ile getirdiği karne için teşekkürlerinizi sunabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment