İncili Yüzük Alırken Bilinmesi Gerekenler

İncili yüzük de tıpkı elmas gibi doğada kendi halinde bulunabilen bir taştır. Denizden istiridye içinden çıkarıldığı için hem nadir bulunan hem de pırıltısı ile göz kamaştıran bir taş olması çeşitli takı ve aksesuarlarda da kullanılan özel bir malzeme olmasını sağlamaktadır. Günümüzde inci üretmek için çeşitli çiftlikler kurulmuş olsa da bu tarz ürünler gerçeği gibi olmadığı gibi gerçeğinin verdiği etkiyi de vermezler. Ancak fiyat olarak daha ucuzdurlar. Gerçek inci denizden çıkarılan bir taş olduğu için daha yüksek fiyatları olan bir taştır. Bunda elbette zor bulunan bir taş olmasının da büyük bir payı vardır.inci yüzük, inci yüzük tercihi

İncili yüzük bayanların pırıltılı taşlar arasında en çok sevdiği yüzük modelleri arasında yer alır. Çok zarif ve şık bir tasarımla kullanılan incinin sahtesini gerçeğinden ayırt etmek için de inci hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Tıpkı elmas gibi incinin de kendine has bir pırıltısı vardır. Sahte ya da taklit olan ürünlerde bu özellik bulunmadığı gibi gerçeği kadar sade ve temiz bir beyazlık da bulunmaz. Bunun yanı sıra genelde satılan orijinal taşlı yüzük ve kolye gibi ürünlerde doğal ve iri taneli inciler kullanılır. Bunlar da doğada çok nadiren bulunur. Bu yüzden de daha yüksek fiyatlara sahiptir. Gerçek bir incinin sahtesinden ayırt edilmesini sağlayan en önemli özelliklerden bir tanesi de ağırlığı ve yapısıdır.

İncili yüzük yapımında kullanılan gerçek inciler hazırlanan diğer sahte ürünlere nazaran daha ağır ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Genelde bir malzemenin inci olarak hazırlanması ve büyütülmesi ağırlığını azaltabilir ancak gerçek bir incinin kendine ait ağırlığı bulunur. Bunun dışında doğal inci arıyorsanız sadece beyaz renkte olmadığını bilmeniz gerekir. Beyazın dışında pembe, siyah, krem, mavimsi ya da gül renginde de bulunabilmektedir. Bazı renklerin bulunması daha kolay olduğu için daha düşük fiyatlar içerir ancak bazı inciler özellikle siyah inci çok nadir bulunan bir taş olması nedeni ile daha yüksek fiyatlara satılabilmektedir.

Related posts

Leave a Comment