İmplant Fiyatları İstanbul 2019’da Ne Kadar?

Kayıp dişlere en iyi alternatif olarak kabul edilen implantlar yapay diş kökleridir. Titanyum maddesinden üretilirler ve sağlığa zararlı hiçbir etkileri yoktur. Bununla birlikte, maliyeti yüksek olan implant fiyatları İstanbul da kimi çevrelere göre pahalı kabul edilse de yapay protezler için çok iyi bir alternatif olması sebebiyle çok tercih edilmektedir.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

İmplant üzerine yapılan protez uygulamaları doğal dişe en yakın görünümde ve işlevselliktedir. Hayat boyu kullanabilecek implantların sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi de yoktur. Bununla birlikte, implant uygulaması da sanıldığı kadar zor değildir. Yapay diş kökünün çene kemiğine konulmasından sonra 2-4 ay beklenilerek implantın çene kemiğine iyice yerleşmesi sağlanır. Bunun ardından yapılacak kısa bir operasyonla implant üstü protez takılarak tedavi sonlandırılır. Ayrıca, günümüzde implant tekniğindeki gelişmeler sayesinde implant çene kemiğine uygulanırken dikişsiz bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu ise 5-10 dakika kadar kısa bir operasyon süresinde uygulanmaktadır. Bütün bunlarla birlikte, şeker, kalp ve tansiyon hastaları da implant uygulaması yaptırabilir, sağlıklarını riske atacak herhangi bir durum söz konusu değildir.

Öte yandan, implant uygulamasını mutlaka alanında uzmanlaşmış bir diş hekimine yaptırmak gerekmektedir. Bu durum implant fiyatları İstanbul konusunda daha pahalıya mal olabilir, ama unutulmaması gereken son derece hassas operasyonlarla yapılması gereken implant uygulamasının en etkili şekilde ancak alanında deneyimli diş hekimleri tarafından yapılabilmesidir.

Related posts

Leave a Comment