İddaa Kuponu Dolandırıcılığı

“Falanca abimden Allah razı olsun, filanca ablam sayesinde borçlarımdan kurtuldum, Ahmet-Mehmet sayesinde düğünümü yaptım” şeklindeki instagram paylaşımları size tanıdık geldi mi? İnstagram kullanıp da bu tür mesajlara denk gelmiyorsanız şanslısınız demektir. Bu sıraladığımız cümleler iddaa oynayarak para kazanma hayali olan kişileri dolandıran dolandırıcıların kullandıkları reklam cümleleridir. Bir gün instagramda gezerken bir reklam görürsünüz, bu kişinin elinde bir deste para bulunur. Bu parayı nasıl kazandığını ya videoda sesli olarak ya da fotoğrafın açıklama kısmında yazılı olarak anlatır. Yazdığı veya söylediği sözlere kanarsanız siz de iddaa oynayarak para kazanmak için tavsiye edilen sosyal medya hesaplarını takip etmeye başlarsınız.iddaa kuponu veren kişiler, iddaa kuponu veren yerler, iddaa kuponu dolandırıcıları

Dm atın kupon verelim vb. şekilde paylaşımları olan dolandırıcılar ümitlerinizi yem olarak kullanırlar. Dm attığınız andan itibaren geçmiş olsun. Size bir kupon verilir ve kuponu oynarsanız para kazanacağınıza dair vaatlerde bulunulur. Hemen kuponu alırsınız ve her zaman iddaa oynadığını siteye girersiniz. Bir bakarsınız ki size verilen maçlar iddaa bülteninde yok. Hemen DM’ye koşar kuponu veren kişiye mesaj atarsınız. Alacağınız cevap muhtemelen “verdiğim kupondaki maçlar sadece x bahis veya x iddaa sitesinde oynanıryor” olur. Bahsi, geçen siteye girer ve kuponu oynarsınız. Kuponunuz gerçekten tutar. Tekrar geçmiş olsun. Yemi yuttunuz demektir bu. Şimdi yeni bir kupon verilir ve bu kez yüksek miktarlarda para basmanız söylenir. Yüksek miktarda para basmak için site hesabına para yatırırsınız. Bir bakarsınız ki paranız uçup gitmiş. Para yatırdığınız sitede muhatap bulamazsınız paranız çöp olmuştur. Bir diğer yöntem de ise verilen kupona yüksek miktarda para yatırırsınız ve kazanırsınız. Kazancınızı siteden alabilmeniz için vergisini ödemeniz istenir. Bu durumda vergiyi ödemek için para gönderdikten sonra kimseye ulaşamazsınız.

Bir diğer dolandırıcılık türü ise gerçek iddaa bülteninde yer alan maçlardan oluşan tek maç kuponu verilmesidir. Tek maç kuponu verilmesinin nedeni aslında çok basittir. Her oyuncuya aynı kupon verilmez. Maçın muhtemel tüm sonuçları farklı oyunculara kesin tutacak kupon denerek gönderilir. Tabii elbette birçok kişinin kuponu yatarken birkaç kişinin ki tutar. Bundan sonra ücretli kupon verme şamatası başlar. Size şikeli maç olduğu ve bu maçın sonucunun size verilebilmesi için ödeme yapmanız gerektiği iletilir. İstenen parayı vermeye razı olursanız paranız gider. Siz siz olun kimseye güvenmeyin.

Related posts

Leave a Comment