Haşere İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Kene, pire, akrep, hamam böceği gibi haşereler; tarla faresi, lağım faresi gibi kemirgenler ile bakteri ve mikropları yok etmek için yapılan kimyasal uygulamalar ilaçlama olarak adlandırılır. İlaçlama işlemleri açık ya da kapalı tüm mekanlarda haşerelerden kurtulmak için yapılmaktadır. Özellikle gıda işletmeleri, ev, bina gibi iç mekanlarda son derece önemli olan İstanbul böcek ilaçlama alanında uzman kişi ya da kurumlar tarafından yapılmadığı sürece sağlık açısından ciddi sorunlar oluşturur. Bu nedenle İstanbul ilaçlama şirketi siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak için kurulmuş olup sürekli olarak ilde genelinde bulunan tüm ilçe, semt ve mahallerde hizmet sunmaktadır.haşere ilaçlama, haşere nasıl ilaçlanır, haşere ilaçlama işlemi

Haşere ve kemirgenler ısırmaları ya da sokmaları durumunda doğrudan sağlık sorunlarına yol açarken, gezindikleri alanlarda mikrop ve bakterileri yayarak da sağlık açısından risk yaratırlar. Bunun yanı sıra haşere ya da kemirgenlerin yaşam alanlarında dolaşması son derece rahatsız edicidir. Ayrıca bazı haşere ya da kemirgen türleri ciddi maddi zararlara da neden olabilmektedir. Dolayısıyla hem sağlığı korumak ve yaşam alanlarının temizliğini muhafaza etmek hem de maddi zararı engellemek için İstanbul haşere ilaçlama işlemleri ile bu zararlılardan kurtulmanız mümkündür. İlaçlama işlemi haşereleri yok etmek veya haşere girişine karşı önlem oluşturmak amacıyla yapılabilmektedir.

İstanbul böcek ilaçlama şirketleri tarafından haşereleri yok etmek amacıyla yardım alırken dikkatli davranmak ve güven arz etmeyen firmalardan yardım almamak son derece önemlidir. Kalitesiz uygulamalar yapan ilaçlama servisleri ciddi zehirlenmelere, solunum yolu rahatsızlıklarına ve deri enfeksiyonlarına neden olabilir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ve profesyonel elemanlarla hizmet vermeyen firmalardan yardım almaktan kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra ekonomik ilaçlama fiyatları sunan firmalardan yardım almak da maddi açıdan önemlidir. Birçok il – ilçede şubesi bulunan İstanbul ilaçlama sizlere ekonomik ve garantili hizmeti bir arada sunmaktadır.

İstanbul ilaçlama ekibi ile günümüzden farklı haşere türlerinde kurtulmamız için en etkili çözümdür. Çünkü hayatımıza olumsuz etkilerde bulunan bu canlıları bir an önce hayatımızdan ulaştırmak bizler için en iyisidir.  Çünkü haşere türü canlılar ile aynı ortamlarda yaşamak bizim için çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedirler. Bu yüzden bu uygulamanın kokulu ve kokusuz çeşitleri ile de uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlama bu alanda en çok kullanılan uygulamadır. Çok hızlı üreyen canlılar için kullanılmaktır. Bu canlılar fare, tahtakurusu, kene, akrep gibi canlıların yok edilmesinde kullanılmaktadır. Bu işlemin yapılan alanlar uzun süreli kapalı tutulmalıdır. Ayrıca bu uygulamanın yapıldığı ortam kesinlikle solunmamalıdır. Bu uygulamayı yapan kişilerin kesinlikle belgelerinin olması gereklidir. Kokulu ilaçlama genelde haşerelerin yoğun olarak bulunduğu ortamlarda yapılmaktadır.

Kokusuz ilaçlama ise özel olarak hazırlanan sıvı bir ilaçtır. Bu ilaçlamanın yapıldığı yerlerin ilaçlama sonrası asla terk edilmesine gerek yoktur. Bu da aslında bu işlemin kolay ve etkili olduğunu göstermektedir. Haşere ilaçlama işlemleri bu yöntem ile artık daha kolay olmaya başlamıştır. Bu ürünler geneli su karışımlıdır. Bu da ortama olan zararlığını azaltmaktadır. İstediğimiz zamanlarda uzman kişilere bu işlemi uygulatabiliriz. Ama uygulattığımız ilaçların Bakanlık onaylı olmasına dikkat etmeliyiz. Kokusuz ilaçlamanın bizlere en avantajlı yönleri bunlardır. Alemdağ ilaçlama şirketi olarak kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleri ile müşterilerimiz için en uygununu belirleyerek çözüm oluşturmayı sağlamaktayız.

Haşere ilaçlama işleminde jel ilaçlama yöntemi de kolay bir yöntemdir. Bu ilaç özel bir yapım sonucu ortaya çıkarmaktadır. Hiçbir sağlık sorununa neden olmayan bu ilaç kullanımı bakanlık onaylıdır. Bu da ürünün kaliteli olduğunu göstermektedir. Böcek ilaçlamalarında yaygın olarak kullanılan bir işlemdir. Bu ilaç bazı haşerelere etki yapmaktadır. Bunlar hamam böceği, gümüş böceği, karınca gibi canlılarda etkili bir uygulamadır. Jel ilaçlama her yerde rahatlıkla uygulanabilirliğinde daha sıkça tercih edilmektedir. Bu işleminde belirli özelikleri vardır. Mesela jel ilaçlaması yapılan yerler kesinlikle belirli süreler içerisinde temizlenmemelidir. Bu uygulama ile ölen canlıları yiyen diğer canlılarda ölmektedir. Jel ilaçlama yöntemi diğer uygulamalara göre daha kolaydır.

İstanbul ilaçlama çok uzun süredir sektörde faaliyet gösteren ve konusunda uzman bir firmadır. Kullanmış olduğumuz tüm ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup Ziraat Mühendisleri tarafından gerekli testlerden geçirilmiştir. Ekonomik ilaçlama fiyatları ile İstanbul ilaçlama haftanın her günü ve her saati müşterilerine yaşam alanlarında sorunsuz zaman geçirmelerini sağlamak için 7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezi ekibi, ilaçlama teknisyenleri ile birlikte on yılı aşkın süredir hizmet sunmaktadır.

Related posts

Leave a Comment