Hamilelikte mide bulantısının doğal yollarla son verin!

Hamileliğin ilk başlarında sıklıklayoğun bir şekilde yaşanan mide bulantıları ile alakalı olarak hamilelikte mide bulantısı doğal yollarla son verip bilinmesi gebenin ilaç almasını engellemektedir. Gebelik bayanların en savunmasız ve ilaçtan uzak durması gereken dönem olduğundan dolayı mide bulantısını ortadan kaldırmaya çalışmak için de ilk olarak doğal yollar denenmesi gerekir. Mide bulantısının nedeni gebelikle beraberyükselen hormonlar olmaktadır. Hormonların yükselmesi ile birlikte vücudun uyum süreci de ortaya çıkıyor. Tepki olarak da hormon etkisiyle mide bulantıları yaşama oluyor. Aslında bir başka amacı da bebeği dışarıdan gelen etkilere karşı korunmasına olanak sağlar. Vücudun doğal savunma mekanizması olduğunu söylemek de yanlış bir bilgi olmaz.hamilelikte mide bulantısı, hamilelikte mide bulantısını geçirme, hamile kadınlarda mide bulantısı

Zencefil Kullanımı ile Sonuç Alın!

Gebe bayanların mide bulantısı yaşamalarının nedeni hormonlar olarak gösterilmektedir. Yemek yemek bulantı veya kusma isteği yüzünden dayanılmaz bir hal alır. Bazı gebeler yemek fikri bile akıllarına geldiğinde kusmak istediklerini dile getiriyor. İlk olarak yemek yemek için kendilerini bir miktar motive etmeleri önerilmektedir.Yemekten hemen sonra ağzınıza zencefil atmak ve bir süre çiğnemek midenizin daha iyi olmasına neden olacaktır. Kokusu ile ferahlık duygusu sayesinde mideyi bastırma şansına ulaşırsınız. Zencefil kullanmak mide bulantınızın da azalmasına imkan tanır. Yemeklerin arkasından zencefil çiğnenmesi geleneklerimiz arasında da bu nedenden dolayı bulunuyor. Suyun içerisine 1-2 dilim taze zencefil atmak ve o suyu tüketmekte midenize iyi gelecektir.

Nane Kullanımı

Gebelikte  meydana gelen can sıkan bulantıları geçirme yolu da nane ve bununla eş değer karışımların kullanımı midenizi rahatlatacaktır.

  • Limonla beraber yapıldığında daha da ferahlık veriyor,
  • Midenizin daha az bulanmasına olanak tanır,
  • Nane sayesinde ise daha iyi bir koku aldığınız için burnunuza diğer kokular uzak kalacaktır.

İşte bu nedenlerden dolayı nane çayı içmek de iyi bir fikirdir. Nane çayı içebilenler midelerinin bulanmasını beklemeden koruyucu olarak bile kullanımı yapılabilir. Nane limon da arada tercih edilebilecek başka bir alternatiftir.

Related posts

Leave a Comment