Görünmez Diş Teli Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş olan ve klasik bir diş tedavisi halini almış olan diş teli ile tedavi, dişlerinde çarpıklık ya da diş aralarında açıklık gibi sorunları olanlar tarafından tercih edilen bir tedavidir. Bu tedavi, oldukça uzun bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Bu yüzden diş teli ile dişlerinin tedavi olmasını isteyenlerin, bu durumu göz önüne alarak tedaviye karar vermeleri gereklidir.görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Görünmez diş telini, diş teli tedavisine uygun olan herkes kullanabilmektedir. Aynı metal diş tellerinde olduğu gibi hiçbir farklılık olmadan tedavi tamamlanabilir. Bazı kişiler tarafından, bu diş telleri ile tedavi olmak konusunda bazı tedirginlikler yaşanmaktadır. Toplum olarak pek çok kişi metal diş telleri ile tedavi olmuş ve bu tedavinin doğruluğu kanıtlanmıştır. Fakat görünmez diş teli bu kadar çok kullanılmadığından, metal diş teli gibi sonuçlar vereceğinden şüphe duyulmaktadır. Bu konu hakkında tedaviler sonucunda elde edilen deneyimler ile iki diş teli arasında hiçbir fark olmadığı ortaya çıkmıştır.

Görünmez diş teli, hem yetişkinler için hem de çocuklar için idealdir. Bu diş tellerinin tercih edilmesinin en önemli sebebi, konuşma ve gülme gibi durumlarda dişlerde bulunan braketlerin görünmemesi ya da çok az görülmesidir. Diş teli fiyatını belirleyen en önemli unsur olan diş telinin, görünmez diş teli olması durumunda maliyeti artacaktır.

Diş bozuklukları yaşayanların en önemli sorunları, toplum içerisinde başkaları ile iletişim halindeyken dişlerinin görünmesini istememeleridir. Bu sorunlar yüzden pek çok kişi, kalabalık ortamlarda rahat bir şekilde gülemez ve konuşamazlar. Bu gibi sebeplerden dolayı diş bozukluklarının tedavi edilmesi gereklidir.

Sadece görünüm bozukluğu nedenlerine bağlı olarak değil, diş sağlığı açısından da diş bozukluklarının tedavi edilmesi gerekir. Bu konu biraz dikkate alınmasa bile, asıl dişlerin düzeltilmesi bu neden ile istenmelidir. Ağız ve diş bakımının önemini bilenler, diş fırçası ile günde iki kez yaptıkları diş bakımlarında bu gibi diş bozuklukları olursa tam olarak temizlik sağlayamazlar. Dişlerin arasında yemek artıkları kalır ve bu da bakterilerin çoğalmasına ortam hazırlar.

Related posts

Leave a Comment