Göğüs Estetiği Sonrası Emzirmek Mümkün Müdür?

Göğüs estetiği, kendi içerisinde çeşitlere ayrılan bir estetik operasyondur. Göğüsleri büyütmek de küçültmek de estetik operasyonlar dahilindedir. Göğüs büyütme operasyonları ile ilgili merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Bu operasyonu yaptırmayı düşünen kadınların endişeleri sorulara doğrudan yansımaktadır. Nişantaşı göğüs estetiği ile ilgili en merak edilen soru göğüs büyütme operasyonu esnasında göğüslere yerleştirilen protezlerin emzirmeyi etkileyip etkilemeyeceğidir.göğüs estetiği, göğüs estetiği sonrası bebek emzirme, göğüs estetiği operasyonu sonrasında bebek emzirme

 Bu noktada verilebilecek en net cevap protezlerin emzirmeyi kesinlikle etkilemediği olacaktır. Protezler süt kanallarının alt kısmına yerleştirileceğinden herhangi bir emzirme problemi oluşumu söz konusu değildir. Anne olmak ve aynı zamanda Nişantaşı göğüs estetiği operasyonu geçirmek isteyen hastaların bu tarz endişeleri düşünememeli tavsiye edilmektedir. Çünkü operasyonun emzirme sürecine hiçbir olumsuz etkisi olamayacaktır.

 Emzirme aşamasında problem yaratabilecek ameliyat biçimi

 Emzirme döneminde problem yaratabilecek tek şey meme ucundan yapılan göğüs büyütme estetiği operasyonlarıdır. Bu tarz estetikler birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Göğüs ucundan yapılan Bakırköy göğüs estetiği operasyonları da buna dahildir. Bu noktada doğum yapmayı düşünen kadınların bu konuda doktoru uyarmaları ve bir sorun olup olmayacağını öğrenmeleri gerekmektedir.

 Protezler hangi bölgelere yerleştirilir?

 Bakırköy göğüs estetiği operasyonları ile ilgili merak edilen tek nokta protezlerin emzirmeyi etkileyip etkilemediği değildir. Bunun yanı sıra protezlerin tam olarak nereye yerleştirileceği merak edilen sorular arasındadır. Protezler tek bir bölge ile sınırlı değildir. Genellikle meme dokusunun alt kısmına ya da kasların altına yerleştirilen protezler, altta kalacağından kişinin emzirmesine engel teşkil etmemektedir. Protezlerin tam olarak nereye yerleştirileceği kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Bu noktada doktorun nasıl bir yol izleyeceği ön muayene sonrası ortaya çıkacaktır.

 Göğüs estetiği aşamasında kullanılan protezler kanser yapar mı?

 Göğüs estetiği, kadınlar için şüphe yaratan operasyonlardan bir tanesidir. Bu şüphelerden biride protezlerin kanser yapıp yapmayacağı ile ilgili olmaktadır. Meme kanseri, özellikle kadınlar için en tehlikeli ve yaygın olan kanserlerden bir tanesidir. Halk arasında yaygın olan ve sürekli konuşulan protezlerin kanser yaptığı düşüncesi doğru değildir. Protezler kesinlikle kanser yapmamaktadır. Bu konu ile ilgili birçok araştırma yapılmış ve silikonların böyle bir yan etki yarattığı görülememiştir. Bu yönü ile son derece güvenilir olan tedavi herhangi bir sağlık sorununa yol açmayacaktır.

Related posts

Leave a Comment