Göğüs Estetiği Operasyonu Türleri

Estetik göğüs operasyonlarını genel olarak üç gruba ayırmak mümkündür. Bunlar meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarıdır. Göğüs estetiği olmak isteyen kişi muayene edildikten sonra doktorun olumlu bir rapor vermesi dâhilinde henüz 40 yaşını geçmemiş ise meme ultrasonu, 40 yaşını geçmiş ise mutlaka mamografi çektirip doktorun bu raporları kontrol ederek olumsuz bir durum yoksa eğer göğüs estetiği operasyonunu başlatmak için gerekli hazırlıkları yapar. Yapılacak operasyonunun ayrıntılarını ve tekniğini yüzeysel olarak hastaya anlatır. Birkaç çeşit meme estetiği vardır.göğüs estetiği ameliyatı yapımı, göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği operasyonu

Göğüsleri normalden küçük olan kişilerde çeşitli protezler kullanılarak dolgun, dik ve estetik görünümlü göğüsler elde edilebilir. Ameliyat sırasında silikon protezler koltuk altı, meme ucu veya meme altından girilerek meme galandı ya da adalesi altına yerleştirilir. Göğüs büyütme ameliyatları ortalama 1.5 -2 saat sürer ve genel anestezi altında uygulanır.

Meme küçültme operasyonları genellikle orta yaşın üzerinde, birkaç doğum yapmış ve fazla kilo problemi olan kişilerdir. Bu tip hastalarda en fazla şikayet, ağır memeleri taşımaktan dolayı sırtta ağrılar ve kamburluk meydana gelmesidir. Ayrıca bu kişilerde meme altlarında kızarıklık, pişikler, sutyen askılarının kesmesi sonucu omuzlarda problemler ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlarla yaşayan kadınların mutlak suretle meme küçültme operasyonlarına katılmaları gerekmektedir. Göğüs küçültme ameliyatları genel anestezi altında hastane şartlarında uygulanmaktadır.

Göğüs estetiği ameliyatlarından yirmi dört saat sonra hasta taburcu edilebilir. Ancak yedi gün süre ile aşırı kol hareketlerinden sakınılmalıdır. Uygun bir zaman geçtikten sonra doğum yapıp, çocuk emzirme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Oldukça riskli bir ameliyat olan Göğüs Estetiği, uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde sorunsuz olarak bitirilmektedir. Ancak günümüzde bu alana olan ilgi büyük olduğundan uzman olmayan kişiler dahi Göğüs Estetiği ameliyatı için çeşitli klinik açmakta ve ucuz maliyet ile bu işlemleri yapmaya çalışmaktadır. Bu tamamen sağlıksız bir yöntem olmak ile birlikte ülkemizde önemli bir suçtur.

Related posts

Leave a Comment