Göğüs Estetiği Merkezleri

Bir bayanın kendini güzel hissetmesi ne kadar önemliyse, kendini kadın hissetmesi için göğüsler de bir o kadar önemlidir. Meme estetiği ameliyatları plastik cerrahi doktorlarının en yüz güldüren ameliyatlarındandır. Ayrıca estetik cerrahi operasyonlarının içinde burun ameliyatları sonrasında 2. sırada yer almaktadır. Göğüslerin şekli ve büyüklüğü yaşlanmaya bağlı ciltteki elastikiyet sorunu, aşırı kilo alıp vermeye bağlı şekil bozuklukları veya elastikiyet kaybı, yaşanılan hamilelik ve emzirme dönemleri gibi nedenlerle deformasyona uğrarlar.göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği merkezi, göğüs estetiği nasıl yapılır

Göğüsler bayanların her ne kadar doğurganlığının en önemli simgelerinden biri olsa da aslında her bayanın sağlıktan ve doğurganlıktan önce estetik kaygıların ön planda tutulduğu gözleniyor. Güzel göğüslere sahip olmak için göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, göğüs asimetri düzeltme, erkekler de ise sorun olan jinekomasti (erkekte göğüs büyümesi) ameliyatları gerçekleştiriliyor.

Meme estetiğinde istediğimiz göğüs şeklini, büyüklüğünü, beklentilerinizi ve hayallerinizi doktorunuzla detaylı paylaşmanız, operasyon sonrasında ki mutluluğunuzun daim olmasını sağlayacaktır. Ankara’da sadece kliniğimizde bulunan üç boyutlu görüntüleme sistemi olan 3D VECTRA ile göğüs estetiğinde hayal ettiğiniz görüntüyü ameliyat öncesi her açıdan görüp değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Estetik ameliyatlar içerisinde kişiyi en çok mutlu eden ve sonsuz kendine güveni sağlayan bir operasyondur. Operasyon öncesi Ankara’da sadece kliniğimizde bulunan üç boyutlu görüntülüme sistemi olan 3D Vectra adlı cihaz ile hayal etmekten öte göğüslerin büyüklüğünü ve formunu her açıdan değerlendirme şansına da sahip olunmaktadır. Bu sistem sayesinde protezin büyüklüğü veya şekli de daha sağlıklı belirlenmektedir. Ayrıca her iki göğüs arasındaki hacim farklılığına çözüm sunulup operasyon sonrasında nerdeyse eşit ölçülere yakın göğüslere sahip olunur.

Protez seçiminde dünya lideri olan, ömür boyu kullanabileceğiniz garantili ve aynı zamanda patlamayan, akmayan ve yırtılmayan, ömür boyu garantili 2 ayrı marka (mentor ve natrelle) tercihimizdir.

Göğüs büyütme operasyonunda protez yerleştirilmesi 3 ayrı yerden gerçekleştirilmektedir.

Göğüs katlantı çizgisi,

Meme başı çevresi,

Koltuk altı,

Kanama kontrolünün en iyi şekilde yapıldığı, protezin olması gerektiği yere çok rahatlıkla yerleştirilebilindiği ve meme başı hissiyat kaybına neden olmayan aynı zamanda emzirme yetisininde ortadan kalkmadığı meme katlantı çizgisi ve meme başı çevresi tercihimizdir.

Büyütmede sadece protez ile hacim kazandırılacak ise göğüs katlantı çizgisinden 3,5-4 cm bir kesi oluşturularak, meme dokusuna ve süt bezlerine hiç dokunmadan kas altına yerleştirilir. Bu sayede kişinin emzirme yetisi ortadan kalkmamış olur. Operasyon sonlandırılmadan önce göğüs protezinin yerleştirileceği boşluk özel bir ilaç ile yıkanır ve hasta uyandığında minimal derecede ağrı veya ağrı hissetmeden uyanır. Buda hastaya çok büyük konfor sağlar.

Göğüs büyütme ile beraber göğüs dikleştirme operasyonu gerekiyorsa eğer meme başı çevresinden girilerek protez kas altına yerleştirilir aynı zamanda meme dokusu da içerde şekillendirilir. Bu sayede göğüslerdeki elastikiyet kaybı ortadan kalkar ve formlu bir göğüs yapısına sahip olunur.

Her ameliyattın bir komplikasyonu olabilir, göğüs büyütme operasyonunda ki komplikasyon ise kapsül kontraktürüdür. Vücudumuza giren her yabancı maddeyi vücut dışarı atmak ister yalnız protezi atamadığı için protezin çevresinde zar oluşturarak kabullenir. Bir süre sonra bu kasın kasılma kabiliyeti oluşabilir kişiye ağrı vermemekle beraber kasılır ve şekil bozukluğuna neden olur. Biz kullandığımız pütürlü protez (dokusu pütürlü olduğundan dolayı oluşan zarın yapısına uyum sağlayarak kasılma kabiliyetini azaltır) ile, kas altı yerleşimi (kas altında oluşan zarın kasılma kabiliyeti daha azdır) ile ve operasyonu takip eden 1.hafta veya 10.günde hastayı yüz üstü yatırarak (yüzüstü yatıldığında baskıdan dolayı çevresindeki zarın geniş oluşmasını sağlar) kapsül kontraktürünün oluşmasını  % 99 önlemekteyiz.

1 saat süren göğüs büyütme operasyonlarımızı genel anestezi veya sedoaneljezi ile gerçekleştirmekteyiz. Göğüs büyütme estetiği, hastanede kalınmasını zorunlu tutmayan operasyon bitiminde odanıza alındıktan sonra 3-4 saat dinlenip evinize dönebileceğiniz konforlu bir ameliyattır.

Operasyon bitiminde 1 ay kullanmanız gereken özel sutyen giydirilir. Alınacak dikişler olmadığı gibi dokularınızda antibakteriyel dikişler kullanılır. Oluşan izler ise ilk 1 ila 3 ay pembemsi sonrasında ise ten renginize döner.1 ay boyunca kullanmanız gereken özel sutyen kullanılır. Operasyonu takip eden 2. , 5. ve 10.günde kontrolleriniz gerçekleşir. Sonrasında ise rutin kontrolleriniz devam eder.

Related posts

Leave a Comment