Gençleşmenin Yolları

Kadınlar kaç yaşında olursa olsun ciltleri özellikle yüzleri onlar için çok önemlidir. Yaşlanmak ve kırışmak kadınlar için kâbustur. Bu konu önemli bir sektörü canlandırmış ve oluşumuna neden olmuştur. Yaşlanma karşıtı krem ve çeşitli ürünler kozmetik sektöründe çok önemli bir yer tutmakta ve yelpazenin büyük bölümünü teşkil etmektedir.gençleşmek için serum, gençlik kremleri ile genç kalmak

Yaşlanma Karşıtı Krem Ve Serumlar

Krem ve serumların içeriğinde en önemli maddelerin başında vitaminler özellikle A grubu vitaminler yani hücre yenileyici maddeler yer almaktadır. Retonoid olarak adlandırılan bu maddeler hücreleri yenilemekte ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaktadır. Kadınlar hangi yaşta olursa olsun cildinin kırışmasından endişe duymaktadır. Bunun en doğal yöntemi yaşa ve vücut yapısına göre cildi nemlendirmekten geçmektedir. Bunun birinci şartı yeterli doğal su tüketmektir ve sağlıklı beslenmektir. Ancak mutlaka cilt dışarıdan da düzenli olarak cilt yapısına ve yaşa uygun doğal içerikli kremlerle ve serumlarla desteklenmelidir.

Çevresel faktörler ve 30 lu yaşlardan sonra stres hava kirliğinin neden olduğu cilt yaşlanması ve oksidasyonun sebep olduğu kırışıklıklar vitamin ve doğal anti oksidanlardan oluşan kremlerle onarılmaya çalışılmakta ve ilerlemesi önlenmeye çalışılmaktadır. Yeşil çay üzüm çekirdeği nar gibi doğal kaynaklarda elde edilen anti oksidasyon lar kremlerde yer almaktadır. Bunların yanı sıra çinko silisyum ve selenyum gibi elementlerde yardımcı olarak kullanılmaktadır.

  • Yaşlanma karşıtı kremlerde 5 önemli madde kullanılmaktadır.
  • Retinoitler A grubu vitamin türevleridir. Hücre yenilenmesi için gereklidir.
  • Ciltte oluşan oksidasyon sırasında ortaya çıkan serbest radikallari ciltten uzaklaştırmak için kullanılırlar.
  • Alfa hidroksi asitler. Meyvelerden elde edilir ve çeşitli çevresel faktörlerle oluşan ciltte üst tabakada ölü tabakayı peeling etkisiyle uzaklaştırmak için kremlerde kullanılırlar.
  • Cildi nemlendirmek için kullanılan esansiyel yağlardan oluşmaktadır.

Güneş koruyucular. En önemli yaşlandırıcı olan zararlı güneş ışınlarının cilde olan olumsuz etkisini önlemek amacıyla kullanılmaktadır. UVA ve UVB filtreleyen maddelerden oluşmaktadır.

Tüm bunları içeren krem ya da serumlar ideal yaşlanma karşıtı malzemeleri oluşturmaktadır. Hangi yaşta olursa olsun bir kadının ya da erkeğin cildine ve yaşına uygun malzemeleri gerektiği şekilde ve sıklıkta kullanması cilt sağlığı için gereklidir.

Related posts

Leave a Comment