Ev Temizliği İçin Pratik Bilgiler

Günlük yaşantı içerisinde kadınların en büyük kâbusu çıkmayan lekeler parlamayan ahşaplar artık sorun olmaktan çıktı. Her geçen gün daha büyük kolaylıklarla pratik deneyimini paylaşan kadınlar sayesinde ev hayatı kâbus olmaktan çıktı. Özellikle de çalışan kadınlar için ev temizliğinde pratik çözümler çok önem arz etmektedir. Lekelerden çabucak kurtulmak onca masrafa girerek bir yenisini almaktan sizleri kurtaracaktır.ev temizliğinde pratik bilgiler, ev temizliğine pratik çözümler, ev temizliğine kısa çözümler

Ev temizliğine Kısa Çözümler

  • Beyaz Danteller: Dantellerin çok daha beyaz görünebilmesi için ütülemeden önce kaynamış süte batırıp ütüleyebilirsiniz.
  • Duvar kâğıdı lekeleri: Özellikle de çocuklu evlerin kâbusu kurşun kalem, parmak izi ve lekelerin deterjanla silinmesi çok büyük hatadır. Bu lekeleri bir silgi yardımıyla kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
  • Küllük Temizliği: Sigara külünden sararan kül tabaklarını limon suyuyla ovalayabilirsiniz daha da inatçı bir leke gözlemliyorsanız limon suyuna tuz ilave ederek ev temizliğinde fark yaratan çözümler elde edebilirsiniz.
  • Cam lekeleri: Orlon bez üzerine krem deterjan dökerek temizleyebilirsiniz. Ayrıca ışıl ışıl camları elde etmek istiyorsanız temizlik suyu içine bir tutam tuz ilave edebilirsiniz.
  • Kapı ve çerçeve temizliği: Çiğ patatesi ortadan ikiye bölerek lekeli bölgeye hafifçe sürün ahşap eski haline kolaylıkla dönecektir. Tahta temizliğinde iki çorba kaşığı çayı kaynar su içine atın soğuduktan sonra renkli kapı veya tahta eşyayı bu su ile yıkayın yumuşak bir bezle kurutun
  • Etiket izlerinden kurtulmak için etiket üzerine biraz yağ sürebilirsiniz. Ya da fön makinesini etiket üzerine tutun sıcak hava etiketi kolaylıkla çıkaracaktır.
  • Fırın temizliği: geceden amonyağı sıcak su ile doldurarak fırın içerisine koyun sabah kapağı bir süre açık tuttuktan sonra sünger yardımıyla silin
  • Ütü temizliği: bir parça pamuğu sirkeye batırın yavaşça ovun. Ayrıca ütü sıcakken bir iki damla zeytinyağı damlatılmış nemli bezle silebilirsiniz.
  • Perde ve tüllerin ilk günkü beyazlığına geri dönmesi için yıkama suyu içerisine iki yemek kaşığı toz şeker ekleyebilirsiniz. Beyazlıkları gözlerinizi kamaştıracaktır.

Herhangi bir uğraş gerektirmeksizin yapabileceğiniz bu kısa çözümlerle evlerinizi ilk günkü yeniliğinde tutabilir temizlik için fazla zaman ve efor sarf etmek zorunda kalmazsınız.

Related posts

Leave a Comment