Estetik Dolgusuyla Sağlıklı Dişlere Kavuşabilirsiniz!

Kusursuz gülüşlere sahip olmak için diş hekimlerinin yöntemleri gün geçtikçe artmaktadır. Kadın erkek hiçbir fark olmadan herkes güzel gülmek ve karşısındaki insanları etkilemek ister. Diş ağrısı çeken insanların çoğu diş hekimine gitmekten korkar. Fakat söz konu estetik olduğunda diş hekimine gitmek biraz daha kolay hale gelmektedir. Estetik Dolgu duyulduğunda ilk olarak ön dişler akla gelmektedir. Oysa insan güldüğünde yalnızca ön dişleri görülmez. Estetik dolgu arka dişlere uygulanabilir olmalıdır. Geçmişte çürük dişler için tek çözüm amalgam dolgu idi. Bu nedenle hastalar dolgu yaptırmak istemezlerdi. Çünkü hoş görünmeye dişlere sahip olurlardı. Günümüzde bu durum tamamen değişmiş ve estetik dolgular ortaya çıkmıştır.diş estetiği yaptırma, dolgu ile diş estetiği yaptırma, diş estetiği nasıl yapılır

Amalgam dolgular hem maliyet açısından uygun oluşu hem de temininin kolay olması sebebiyle diş hekimleri tarafından çok sık kullanılmaktadır. Oysa Estetik Dolgu adı altında uygulanan porselen dolgular hem daha dayanıklı hem de çok daha hoş görünümlüdür. Diş hekimi için en önemli konu hangi dişler için hangi materyalin kullanması gerektiğidir. Estetik dolgunun estetik görünüm dışında da birçok avantajı bulunmaktadır. Estetik dolgu çok sağlamdır ve doğal olarak dayanıklıdır. Ayrıca estetik dolgu işlemi görmüş olan dişler lekeli olmamaktadır. Normalde kahve ve çay ya da sigara gibi bir takım alışkanlıklar dişlerde leke bırakmaktadır. Dolgulu dişlerde ise sağlam bir malzeme ile yapıldığında iz bırakmamaktadır.

Estetik dolguda en önemli konu kullanılan malzemedir. Porselen dolgu ile yapıldığında diş hem daha pürüzsüz hem de daha dayanıklı olmaktadır. Bu durum maliyeti biraz daha arttırsa da hem kullanış açısından hem de görüntü açısından çok daha güzel olmaktadır. Estetik Dolgu ön dişlerde uygulanabilmektedir. Genel olarak da hastalarda bu yönde yaptırmak istemektedir. Oysa arka dişlerde de estetik dolgu yapılması önemlidir. İnsanlar güldükleri zaman dişlerinin sadece ön kısmı değil, büyük bir bölümü görünmektedir. Dolgu yaptırmanız gereken bir sağlık probleminiz var ise ya da dişlerinizin estetik görüntüsünden hoşnut değilseniz, en yakın zamanda estetik diş alanında uzmanlaşmış bir hekim ile görüşmelisiniz.

Related posts

Leave a Comment