En İyi Hint Filmleri

Hint sineması birçok kişinin başlangıçta ön yargıyla yaklaştığı fakat daha sonrasında izlemeye başlayınca bitiremediği bir tür. Bollywood olarak da geçen bu filmlerin en iyilerini sizler için listeledik.

Vada Chennai (2018)

IMDB’de aldığı 8.5 puana listenin ilk sırasında Vada Chennai yer alıyor. Filmin baş karakteri olan Anbu özünde çok iyi bir insandır. Aynı zamanda çok iyi de bilardo oynayan Anbu’nun hayali bu alanda dünyaca tanınan bir isim olmaktır. Fakat sorun şudur ki Anbu’nun yaşadığı mahalle bunun için pek müsait değildir ve Anbu istemeden de olsa bu sebeple sürekli sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.hint filmleri, en iyi hint filmleri, izlenmesi gereken hint filmleri

3 Idiots (2009)

Aamir Khan şüphesiz ki ülkemizde en çok sevilen aktörler arasında yer alıyor. Birçok kişiye göre de Aamir Khan’ın en iyi işi olan 3 Idiots da aldığı 8.4 puanla listede 2.sırada yer alıyor. Üç adet mühendis öğrencisinin okul hayatını oldukça başarılı bir şekilde ele alan filmde komedi, duygusallık, aşk gibi oldukça farklı konular da başarılı bir şekilde ele alınmıştır.

Taare Zameen Par (2007)

Yine bir Aamir Khan filmi olan ve Türkçesi Yerdeki Yıldızlar olan filmde Ishaan adlı derslerinde başarısız olan bir çocuğun hayatı ele alınıyor. Sadece derslerinde başarısız değil aynı zamanda içine kapanık da bir çocuk olan Ishaan’ın hayatı okulun yeni resim öğretmeniyle birlikte tamamen olumlu bir şekilde değişecektir.

Dangal (2016)

Listeye damga vuran isim olan Aamir Khan’ın bir diğer filminde konu güreş. Aamir Khan bu dizide eski bir güreşçiyi canlandırıyor ve hayattaki tek amacı da iki kız çocuğuna da güreş sevgisini aşılamak ve onların iyi birer güreşçi olması. Filmin bir diğer özelliği de tamamen gerçek hayattan ele alınmasıdır.

 Rang De Basanti (2006)

IMDB’de aldığı 8.2 puanla listenin 5.sırasında yer alan Rang De Basanti yani Onu Sarıya Boya Sue adlı Hindistan’a araştırma yapmaya giden bir İngiliz araştırmacının yaşadıklarını ele alıyor ve bu filmin başrolündeki Sue’yi de yine Aamir Khan canlandırıyor.

Related posts

Leave a Comment