Ekonomi Meraklıları İçin Kitap Önerileri

Ekonomi ve finans konusuna merakınız varsa fakat bunun üzerine herhangi bir eğitim almamışsanız bu durumda kitap okumak en iyi alternatif olacaktır. Bu alanda yazılmış oldukça başarılı kitaplardan bazılarını inceleyeceğiz.ekonomi kitapları, ekonomi konulu kitaplar, ekonomi meraklıları için kitaplar

Ekonominin Temelleri

Dr. Mahfi Eğilmez’in kaleme aldığı kitap adından da anlaşılacağı üzere ekonomi konusunda sıfırdan başlamak isteyenler için çok güzel bir kaynak. Zorlayıcı istatistikler kafa karıştırması muhtemel kavramları bu kitapta görmek mümkün değil.

Büyük Çöküş

James Rickard’ın kaleme aldığı kitap ekonomik krizlerde nasıl ayakta kalındığı, krizi fırsata çevirmenin nasıl olacağını merak edenler için oldukça güzel bir kaynak. James Rickard Amerika’da yaşanan krizi daha öncesinden fark edip bunun hakkında tavsiyeler dahi vermiş oldukça başarılı bir ekonomist.

Paranın Kuralı

Ali Perşembe tarafından yazılan Paranın Kuralı aslında oldukça başarılı bir derleme. 25 dev yatırımcının biyografi ve sözlerinden oluşan eserde bu kişilerin para hakkında görüşleri, nasıl bugünkü konumlara geldikleri gibi konular oldukça başarılı bir şekilde paylaşılmış.

Dünya Ekonomisi

Mahfi Eğilmez tarafından yazılan kitap da dili oldukça akıcı ve basit bir kitap. İktisat konusunda eğitim almamış fakat ekonomiye karşı ilgisi olan kişiler için oldukça başarılı bir kitap ve dünya tarihinden de bunu oldukça güzel bir şekilde besliyor.

Siyah Kuğu

Nassim Nicholas Taleb tarafından yazılan kitap diğer ekonomi kitaplarından biraz daha farklı. Teknoloji, siyaset, bilim, sosyal yaşam gibi birçok olgunun ekonomi üzerindeki etkisini başarılı bir şekilde anlatan bir eser. Yazar da bu olguların geneline siyah kuğu adını vermiş. Bunun yanı sıra kitapta davranışsal ekonomi ve psikoloji de oldukça başarılı bir şekilde yansıtılmış.

Doğal İktisat

Robert Frank’ın yazmış olduğu Doğal İktisat kitabı da oldukça farklı türde bir eser. Bu kitapta günlük yaşamımızda garip durumların iktisat ile olan bağlantısını açıklıyor. Böylece size garip gibi gelen bazı durumların aslında oldukça doğal olduğunu da başarılı bir şekilde yansıtıyor. Bunu da ekonomi ilkelerinden yardım alıyor ve bunu okuruna da oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Related posts

Leave a Comment