Doğum Sonrası Vajinal Estetik Yapılabilir Mi?

Doğum Sonrası Vajina Genişlemesi

Vajina bölgesinin genişlemesinin en önemli nedeni normal doğumdur. Normal doğum esnasına da bebeğin çıkabilmesi için vajina bölgesinde genişleme olur. Bunun yanı sıra normal doğum sırasında bebeğin sıkışması durumunda cerrahi kesiler de yapılabilmektedir. Normal doğumun hemen ardından cerrahi kesilerin düzgün dikilmemesi, çok sayıda normal doğum yapmak ve doğan bebeklerin kilolu olması vajinanın gevşemesine ve genişlemesine neden olmaktadır. Vajinanın genişlemesi kadınlarda beraberinde birçok sorun teşkil etmektedir. Bu sebeple operasyon yaptırmaktadırlar.vajinal estetik, doğum sonrası estetik, doğumdan sonra estetik yaptırma

 Vajina Genişlemesi Cinsel Hayatı Etkiler

 Vajinanın genişlemesi özellikle cinsel birliktelik yaşayacağı kişiyle arasında önemli sorunlara neden olmaktadır. Vajina genişlemesi nedeniyle cinsel ilişkide hissizlik ve vajinada kuruluğa neden olur. Bu durum zamanla çiftlerin cinsel hayatını etkileyerek birbirlerinden uzaklaşırlar. Vajinada normal doğum sonrası meydana gelen işlevsel sorunlar özellikle kadınlarda psikolojik sorunlara yol açar. Bu sorunlar ile daha asabileşerek karşı cinse saldırganlık başlar. İleri seviyelerde ise zamanla çiftler arasında çok ciddi problemler yaşanarak bağlar kopma derecesine gelmektedir. Bu problemler doğum sonrası vajinal estetik ile başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir.

 Vajina Daraltma Estetiği Türleri

 Doğum sonrası vajinal estetik vajina genişlemesi sorunu olan, tekrar anne olmayı düşünmeyen ve genel sağlık durumunda problem olmayan her kadına doğum sonrası vajinal estetik uygulanmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede lokal ve ya genel anestezi altında yapılabilir. Ortalama bir saat süren vajina daraltma ameliyatında, vajinanın arka duvarından bir parça alınır, gevşeyen vajina iç kasları sıkılaştırılır ve kesilen kenarlar birbirlerine dikilerek işlem bitirilir. İsteğe göre vajina bölgesindeki şekil bozuklukları da giderilir. Hasta ameliyattan 3 ile 4 saat içerisinde rahatlıkla evine gidebilir. Doğum sonrası vajinal estetik ameliyatının ardından hastada neredeyse hiç ağrı oluşmaz. Ameliyat olan hasta bir kaç gün evinde dinlenerek tekrar hayatına devam edebilir.

 Ameliyattan sonra dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Ameliyattan sonra 1 aya yakın cinsel birliktelikten uzak durulmalı. Herhangi bir sakıncası ve yan etkisi olmayan bu ameliyat ile istediğiniz dar vajinaya sahip olabilirsiniz. Evlilik yaşamınıza daha sağlıklı ve mutlu devam edebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment