Doğal Makyaj İçin Öneriler

Güzelliğimize güzellik katabilmek adına ya da güzelliğinizi biraz daha ortaya çıkarmak için makyaj başvurduğumuz ilk yoldur. Kimileri güzelliğine doğal bir makyajla anlam katar, güzelliğine güzellik katarak doğal güzelliğin tadını çıkarır. Ve doğal bir makyajla hem masum hem de çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki makyajınızın doğal görünmesi için neler yapmalısınız? İşte size doğal görünmenizi sağlayacak birkaç makyaj önerisi:doğal makyaj yapımı, doğal makyaj önerisi, doğal makyaj nasıl yapılır

-Öncelikli işlemimiz cilt temizliğidir. Makyajımızı yapmadan yaklaşık bir saat önce cildimizi temizlemeliyiz.

-Cildimizi temizledikten hemen sonra nemlendiricimizi sürüp cildimizin nemlendiriciyi çekmesini sağlamalıyız.

– Cilt rengine uygun bir fondöten seçimi oldukça önemli. Cilt renginizden bir ton açık ya da koyu bir fondöten seçip yüz ve boynunuza ince bir katman sürün.

–  Fondötenin üzerine saydam bir pudra ile geçin. İsterseniz elmacık kemiklerinize hafif pembe ya da şeftali tonunda allık uygulayabilirsiniz. Yalnız doğal görünmesi için krem ya da likit formlu allıkları tercih edin.

–  Sıra geldi gözlere. Bence gözlere sadece rimel uygulamak çoğu kez hem doğal hem de güzel görünmek için yeterli olmakta. Ama gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız siyah, gri ya da kahverengi tonlarında göz kalemini göz kapağınızın hemen üstüne kalın bir çizgi halinde çekin. İri gözlere sahipseniz ve daha küçük görünmesini istiyorsanız gözlerin alt bölümüne, kirpik çizgisinden içeri doğru ince bir çizgi halinde sürün.

– Gözlerinizin hem buğulu hem de daha doğal görünmesi için göz kaleminin üzerinden küçük bir fırçayla birkaç kez geçin.

– Ten rengi bir parlatıcı ile dudaklarınızı parlatabilirsiniz. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için parlatıcının içinde gümüş parlaklığı olanlar tercih edilebilir.

Related posts

Leave a Comment