Diş Teli Fiyatı Nasıldır?

Dişlerini düzeltmek isteyenler, diş teli fiyatını öğrenebilmek için ve kesin bir fiyat almak için ortodontist ile görüşmeli ve o şekilde hareket etmelidir. Diş teli fiyatı, bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Bu durum, herkeste farklı fiyatta diş teli tedavisi uygulanmasına neden olmaktadır. Diş teli ile tedavi olmak isteyen kişinin diş sorunlarına bakılarak tedavi ücreti belirlenir.

En sık görülen diş çarpıklıklarının, diş teli ile tedavisi mümkündür. Bu gibi sorunlarda ortodontist dişin yapısını inceler. Alt ve üst çenede hangi dişlerde ne derece sorun olduğunu saptar ve buna göre fiyat belirler. Sadece diş çarpıklıklarında değil, dişlerin arasında boşluk olması durumunda da sıklıkla uygulanan diş telleri ile bu sorunlarda ortadan kalkmaktadır. Dişlerin üst üste çıkması, dişin diş etine gömülü olarak kalması ve alt çenenin dışarıda olması gibi pek çok sorun da diş teli tedavisi önerilmektedir.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları nasıl, diş teli fiyatları neden farklı

Diş telleri ile yapılan tedavinin, kısa süreli bir tedavi olduğunu söylemek mümkün değildir. Dişlerin yerinden oynaması ve olması gerektiği yere gelmesi uzun zaman alır. Bu zaman kimi durumlarda 2,5 yıla kadar çıkabilmektedir. Genellikle bu süre yetişkinlerde uzun sürer. Gelişim çağında olanlarda ise, daha kısa bir süre de tedavi mümkündür. Fakat her iki durumda da, dişlerin tam anlamı ile düzelmesi mümkündür. Diş teli tedavisinden sonra, ortodontist tarafından dişlerin arka kısmına sabitleyici bir metal takılır. Bu sabitleyici, dişlerin tekrar eski haline gelmesini engeller. Çünkü dişler tedavi olsa bile bir süre sonra eski haline dönmeye çalışacaktır. Bu durumda dişleri sabitleyerek halledilmektedir.

Diş teli fiyatını etkileyen bir diğer önemli konu ise, dişlerinizin tedavisini uygulaması için seçeceğiniz ortodontisttir. Ortodontistin fiyatları, diş telinde kullanacağı maddeye, kariyerine ve hatta bulunduğu şehre göre bile farklılık gösterebilir. Sonuç olarak yapılacak olan tedavi aynı tedavi olsa da, fiyat farklılıklarını belirleyen ortodontistlerdir. Diş teli tedavinizi özel bir klinikte yapma zorunluluğunuz olduğundan, bulunduğunuz şehrin imkânlarına göre ortalama bir fiyat araştırmasına girin ve daha sonra uygun gördüğünüz klinikte tedavinizi olun.

Related posts

Leave a Comment