Diş Estetiğini Yaptırmadan Önce Araştırın

Hayatımızda pek çok şeye önem verdiğimiz gibi kişisel görünümümüze de gereken önemi gösteririz. Bizi rahatsız eden her görüntü kendimizle barışık olmamızın önüne geçebilmektedir. Tüm bunların önüne geçmek için estetik açıdan bazı tedavileri gerekli görebiliriz. Bu estetik görüntü için uygulanan yollardan biri de diş estetiğidir. Yapılması çok uzun sürmemekle birlikte estetik diş fiyatları önceden araştırılmalıdır. Daha sonra maddi açıdan külfet olarak da düşünülebilir. Diş estetiği yaptırmadan önce ağız sağlığınız açısından size sorun teşkil eden durumu ne olduğunu bilmek gerekir. Dişlerinizde yaşanan çarpıklıklar ya da ön dişlerde bulunan ayrıklıklar sizi rahatsız ediyor ise estetik görünüme kavuşmak için diş estetiği yaptırabilirsiniz.diş estetiği nasıl yapılır, diş estetiği yaptırma, diş estetiği yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler

Diş Estetiği Çeşitleri

Yaşanan gelişmeler ile beraber ağız ve diş sağlığı ülkemiz içinde eskiye nazaran daha dikkat edilen bir durum haline gelmiştir. Bu alanda kendini yetiştiren gelişime açık diş hekimleri ve yeni teknolojik imkanların ve kurumların bulunduğu yerler sayıca azımsanmayacak derecede çoktur. Diş estetiğinde halk arasında kaplama olarak bilinen estetik tedaviler bulunmaktadır. Bu diş estetiği uygulamaları daha çok özel bir durum olmasından dolayı fiyatlar da ona göre düzenlenebilmektedir. Estetik diş fiyatları hekime kuruma ve tedavi yapılacak kişiye göre değişiklik gösterir. Başlıca uygulanan estetik tedavilerden biri zirkonyum diş olarak bilinen kaplama türüdür. Metal bir maden olan zirkonyum yurt dışından ithal edilmektedir bunun sebebi ise ülkemizde böyle bir madenin bulunmamış olmasıdır. Zirkonyum diş ana diş üzerine yapılan işlemler sonrası diş üzerine yapıştırılarak gerçekleştirilir. Bir diğer tercih edilen diş estetiği ise lamine diş kaplamasıdır. Burada da diğer estetik tedavisinde izlenen adımlar izlenir. Kişinin ana dişi üzerindeki restorasyon yapılarak daha sonra bu kaplamaların ölçüsü ve yapıştırılması gerçekleşir.

Diş Estetiği Nasıl Sonuç Verir?

Ağız ve diş rahatsızlığınızı belirledikten sonra uygun bir diş estetiği uygulamasına geçilir. Tedavi uygulanacak dişler sayısına göre estetik diş fiyatları belirlenir. Diş estetiği uygulamalarından hekimin uygun gördüğü hangi kaplama türünü seçerseniz seçin dişleriniz gülümsediğinizde daha şık görünecektir. Dişlerdeki siyahlıklar ayrıklılar bu kaplamalarla giderilebilir ve yapıştırmalarda herhangi bir düşme yaşanmaz. Uzun yıllar diş estetiğinizi koruyarak keyifle hayatınızı sürdürürsünüz.

Related posts

Leave a Comment