Dermapenin Zararı Var mı?

Kadınların yüzlerin zamanla oluşan ve kadınların büyük bir sorunu haline gelen kırışıklarını kendilerinin tedavi edeceği bir ürün olan dermapen bazı etkenlerden dolayı ciltte sorunlara neden olabilmektedir. Kadınların kolayca evlerinde uygulayabileceği uzman tarafından uygulandığında daha sağlıklı bir gelişme alacakları bu ürün sadece bazı durumlar dahilinde uygulandığında dermapen zararları olumsuz bir sonuç vermektedir.  dermapen uygulaması nedir, dermapen uygulamasının yararları,ü dermapen uygulaması nasıl yapılır

Bu sonuçların oluşmaması için kesinlikle hem doktor kontrolünde hem de uzmanlar tarafından gözlem altında yapılmalıdır. Eğer kendi uygulama yapmak istiyor ise iyi bir sonuç almak için uzmana danışmalı ve yapılmaması gereken durumlarda uygulama yapmamalıdır. Aslında hiçbir zararı olmayan dermapen sadece cildinizde oluşan bazı yaralar, yanıklar gibi devam eden cilt hasarları olduğunda uygulanmamalıdır. Dermapen zararları kişilerde olumsuzluk oluşturmamaktadır.

Bazı kadınların yüzlerinde oluşan sivilceler zamanla geçerler. Eğer demapen uygulamak istiyor ise sivilcelerinin tamamen geçmesini beklemeli ve sivilceler ciltten tamamen arındıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Gün aşırı makyaj yapan bayanların dermapen uygulamadan önce ciltlerini hem makyajdan arındırmalı hem de cildi temizlemelidir. Cilt temizledikten sonra gönül rahatlığı ile uygulama yapılabilmektedir.  Ciltte buluna açık yaralar olduğunda uygulamam yapmamalı tamamen geçmesini beklemelidir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak, yaşlanma etkileriyle mümkün olduğunda geç tanışmak,herkesin istediği bir durumdur. Zira cilt ne de olsa bir kişide dikkat edilen ilk bölgedir. Yüzünüzde varolan bir leke mutlak surette fark edilir. Hatta hatta konuşurken bile o bölgeye bakıldığını rahatlıkla hissedersiniz ve bu da sizi huzursuz eder. Cildi korumak, bunun adı onarmaksa onarmayı bakımsa bakımını yaptırmayı bilmek öğrenmek ve en önemlisi özen göstermek gerekir.

Dermapen uygulamasını yaptıktan sonra güneşin yoğun olduğu zamanlar dışarı çıkmaktan sakınmalı mecbur olduğunuz taktirde en yüksek güneş korumaya sahip güneş kremi kullanılmalıdır. Dermapen uygulamasını kendisi yapacak olan kişinin iğne ölçüsüne dikkat etmesi de gerekmektedir. 0,5mm iğne ölçüsünden yüksek iğne ile uygulama yapmamalı bu iğne derecesi üstünde yaptırmak istediğinde doktoruna gitmelidir. Dermapen uygulamasını yaptığı cihazı her uygulamadan sonra steril etmeli ve temiz bir yere kaldırmalıdır.

Related posts

Leave a Comment