Danaburnu nerelerde görülür?

Daha çok ekili alanlarda maddi kayba sebep olan bir böcek türü olan danaburnu, yaşadığı yerin iklim şartlarına bağlı olarak çok farklı boyutlarda olabilmektedir. Sebze ve meyve yetiştiricilerinin düzenli olarak yaptırması gereken danaburnu ilaçlama sayesinde ekinler yılsonunda taptaze ve hasarsızca elde edilmektedir. İlaçlama yaptırılmadığı takdirde bu canlının tüm tarlaya vereceği kayıp son derece tehlikeli boyutlara ulaşabilmektedir. Kanatlı bir cins olan danaburnu genelde uçamaz. 6 adet bacağı bulunan bu zararlı, toprağı süratlice kazabilmekte ve ekinlerin köklerine, yeni oluşmakta olan yumrularına hızlıca ulaşabilmektedir. İnsanların besinlerine zarar vererek mikrop bulaştıran ve ayrıca da taze meyve sebzeleri kemirerek maddi kayba sebep olabilen bir canlı türü olan danaburnu ile mücadele profosyonelce planlanması ve de uygulaması gereken bir eylemdir. Danaburnu ile bireysel olarak verilen mücadele zaman ve para kaybından başka işe yaramamaktadır.dana burnu ilaçlama, dana burnu nasıl ilaçlanır, dana burnu ilaçlaması yapma

Danaburnu zehirli mi?

Danaburnu zehirli bir böcek değildir. İnsanları ve diğer canlı türlerini ısırmazlar, ancak gıdalara zarar verdiklerinden tehdit oluşturmaktadırlar. Ekinlerin köklerini, lezzetli olan yumrularını yiyerek beslenirler ve meyve, sebze alanlarına zarar verirler. Özellikle çiftçilerin korkulu rüyalarından birisi olan danaburnunun önüne geçmek sadece ve sadece danaburnu ilaçlama hizmeti alarak mümkün olabilmektedir. Danaburnu ısıran bir tür değildir ancak verdiği maddi kayıplar bakımından çiftçilerin tüm emeğinin çöpe gitmesine sebep olabilen ciddi bir zararlı türüdür. Milli servetlerimizi ve ekonomiyi de tehdit edebilen bir canlı türü olan danaburnu ile mücadelenin tek ve güvenilir yolu sistemli ve düzenli ilaçlama yaptırmaktan geçmektedir.

Danaburnu ilaçlama nasıl yapılır?

Periyodik olarak ilaçlama yapılarak önü alınabilen bir böcek türü olan danaburnu, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Danaburnu ilaçlamasında çoğunlukla sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Firmamızca yıllardır profosyonelce tatbik edilen danaburnu ilaçlaması sayesinde birçok müşterimiz rahat bir nefes almışlardır. Şirketimiz her çeşit haşere, kemirgen ve böcek mücadelesinde bir numaradır. Sağlık Bakanlığı ruhsatı altında, kontrollü ilaçlarla devam ettirdiğimiz danaburnu ilaçlama servisleri 7 24 sizin hizmetinize hazırdır. Bize hemen çağrı merkezi telefonlarımızdan ulaşmanız mümkündür.

Related posts

Leave a Comment