Daha genç ve bir o kadar da güzel görünmek için öneriler

Kadınların en büyük arzularından biri daha genç ve güzel görünebilmektir. Yaş ilerledikçe ciltte kırışıklıklar, minik çizgiler, kuruluk veya saç tellerinin incelmesi gibi pek çok yapısal değişiklik ortaya çıkabilir. Fakat dert etmeyiniz, güzelliğinizi tehdit eden bu olumsuz etkenlerle baş etmenin birkaç yolu bulunuyor. Sizler için makyaj, cilt veya saç bakımına yönelik yaşlanmayı geciktirecek güzellik önerilerini bir araya toparladık.

Makyajda;

 • Cilde nem veriniz

Makyaja başlamadan önce serum ya da nemlendiriciyle cildi hazırlamak gerekmektedir. Kuru bir cilde sahipseniz makyaj sonrası cildinizde pütür pütür bir görüntü oluşacağında dolayı minik çizgileriniz daha belirgin olabilir.

 • Fondöteni azaltmalısınız

Yaş aldıkça yüzünüzde gizlemek istediğiniz lekeler çoğalabiliyor. Fakat bunun için yoğun kapatıcı özellikli bir fondötene başvurmak daha olumsuz sonuçlara sebep olur.

 • Allık sürme şeklinizi değiştiriniz

Gül kurusu veya kiremit gibi içinde pembelik barındıran renkleri elmacık kemiklerine sürülmeli, kahve tonlarındaki allıklarla yan kısımlara doğru sürerek ışık oyunlarıyla daha genç bir görünüm elde edilmelidir.genç görünmek için yapılabilecekler, genç görünmenin yolları, nasıl genç görünülür

 • Göz altını rahatlatmalısınız

Gözünüzün altına makyaj yapmayı tercih etmeyiniz. Bu bölgeye yapacağınız makyajlar çizgileri veya koyu halkaları daha belirgin hale getirmektedir.

Cilt Bakımında;

 • Besin takviyesi almalısınız

Cildi serbest radikallere karşı koruyup hücresel yaşlanmayı engelleyen CoQ10 gençleştirici bir etkiye sahiptir.

 • Retinolden yararlanmalısınız

Birçok yaşlılık karşıtı kremde bulunan retinol ile4 doğal hücre üretiminiyle elastin-kolajen üretimini destekleyerek sıkılığı arttırmaktadır.

 • Cildinizi yağlayınız

Yaşlandıkça cilt kuruyarak doğal ışıltısını kaybeder bu sebepten dolayı cildinizi nemlendirmelisiniz.

 • Anti-oksidan tüketiniz

Diyet ve beslenme uzmanları sağlıklı bir cilt için anti-oksidan bakımından zengin meyvelerin yenilmesini vurgulamaktadır.

Saç bakımı;

 • Şampuanınızı değiştiriniz

Uzman saç tasarımcılarına göre 50 yaşından sonra hormonol değişimlere bağlı olarak sebum miktarının azaldığını ve böylelikle saç derisinin kuruduğunu dile getirilmektedir. Bu nedenle ileri yaşlarda anti-oksidan içerikli ürünlerle bakım yapmanızı önermekteyiz.

 • Katlı kesim yaptırınız

Ünlü saç stilistlerine göre özellikle 45 yaş üstü bayanların omuz hizasında bir kesim kullanmasından yana oluyorlar. Katlı bir kesim yaptırarak dikkatleri yüzdeki kırışıklıklardan uzaklaştıra bilinir.

 • Saç maskesi yapınız

Saç uzmanı olan Philip Kingsley, ilerleyen yaşlara gelindiği zaman östrojen üretiminin azalmasıyla saçın yapısının değişebileceğini belirtilmektedir.

Related posts

Leave a Comment