Çocuk psikologu ne iş yapar?

Çocukluk ve ergenlik dönemleri hayatımızda en hızlı ve en fazla değişim ya da gelişmenin olduğu dönemimizdir. Bu hassas dönemdeki gelişim ve değişiklikler sadece içerisinde bulunulan zamanları değil hayatın geri kalan tamamındaki süreci etkileyebilmekte hatta belirleyebilmektedir.

Ülkemizde çocuk psikologu alanı kapsamında ihtiyaçları ve toplumdaki etkinliği tüm dünya çapında olduğu gibi hızla genişlemekte ve bu sayede toplumsal olduğu gibi bireysel açıdan da büyük bir gelişme sağlıyor.çocuk psikoloğunun görevi, çocuk piskoloğunun işi, çocuk psikologları ne iş yapar

Çocuk psikologu ve rolü

18 yaş altındaki tüm bireyler çocuk sayılsa da ergen ve çocuk olarak ikiye ayrılabilecek olan bu evrede, gelişimin daha hızlı haliyle sorunların da kalıcılığa daha meyilli olduğu çocukluk döneminde uzman bir desteğe ihtiyaç duyulduğunda bu konuda hizmet veren profesyonel sağlık çalışanına çocuk psikologu denilmektedir. Çocuk psikologu ne yapar gibi soru işaretleri hala ülkemizde yaygın olsa da bu alandan faydalanarak çocuğu için daha mutlu ve verimli bir hayat sağlayanların da sayısı az değildir.

Tedaviyi nasıl gerçekleştirir

Çocuk psikologu tedavi edebilir mi, çocuk psikologu ne yapar gibi sorularınız için danışma hizmeti de alabileceğiniz bu uzmanlık alanında çocuğunuzun tüm dönemsel sorunlarına zeka ve gelişim testleri ile tanı konulduktan sonra onun yaşına uygun, oyunlara dayandırılarak dikkatini çekecek ve eğlenceli olacak şekilde bir tedavi süreci izlenilmektedir.

Çocuk psikologu ile çözümünü bilemediğiniz tüm sorunlarınıza veda edip, çocuğunuza daha sağlıklı bir ruhsal gelişim sağlayabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment