Clash of Clans Nedir?

Clash of Clans Helsinki, Finlandiya’da kurulmuş oyun şirketi Supercell tarafından tasarlanmış ve yapılmış olan gerçek zamanlı, çok oyunculu, çevrim içi strateji ve bedava seçkin oynanan bir oyundur. Oyunumuz internetsiz açılmamaktadır, oyuna girebilmek için internet gerekir. Android veya İOS bir taşınabilir mobil cihazınız varsa oynayan birisini illaki görmüşsünüzdür. Maceramıza ufak bir köyde başlıyoruz ve adını biz veriyoruz bu köyün. Zaman geçtikçe bu köyü geliştirerek büyütüyoruz, rakiplerimizi kolaylıkla alt edebilmek için çabalıyoruz. Her oyuncu kendi köyünü korumak için bitmek bilmeyen savunma mekanizması kullanır. Aynı şekilde rakip köyü saldırmak amacıyla askerlerini üretir. Belediye Binamızı her seferinde yükselttiğimizde yeni öğelerin kilidi açılır. Bu açılan öğeleri direkt Markette bulabilirsiniz.clash of clans, clash of clans oynamak, clash of clans oyunu

Clash of Clansta kendinizi savunabilmeniz için bulunan savunma binaları şunlardır: Okçu kulesi, duvar, top, bomba kulesi, Noel darbesi, hava patlatıcı, hava bombası, yaylı tuzak, bomba, havan, büyücü kulesi, hava savunması, balkabağı bombası, gizli tesla, dev bomba, güdümlü hava mayını, iskelet tuzağı, X-yayı, cehennem kulesi, kartal top ve kayasaçar adlı tam tamına 21 adet savunma mekanizması bulunur.

Oyunda rakiplerle savaşıp onları alt üst edebilmeniz için 24 tane Asker bulunmaktadır.  Bunlar ise 3’e ayrılır. Kışlada ki Askerler: Barbar, dev, okçu, goblin, duvar yıkıcı, balon, büyücü, şifacı, yeti, elektro ejderha, madenci, yavru ejderha, PEKKA, ejderha, buz büyücüsü. Kara Kışlada yer alan askerler: Buz Golemi, Atıcı, Lav Tazısı, Cadı, Golem, Valkür, Yaban domuzu binicisi, dalkavuk. Oyunda yer alan köyü tamamıyla koruyabilen Kahramanlarda vardır bunlar: Barbar Kral, Okçu Kraliçe, Kraliyet Şampiyonu, Büyük Koruyucudur.

Clash of Clans Klanlar!

Oyun küresel anlamda çok fazla oynanmaktadır. Köyünüzde yer alan Klan Kalenizi onardıktan sonra klana katılabilmektesiniz. Klanda bulunan sol tarafta sohbet bölümünden klandaki insanlarla sohbet edebilir ve onlardan yardım isteyebilirsiniz. Klan içerisindeki insanların göndermiş olduğu askerlerle savaşabilir kupanızı yükseltebilirsiniz.

Clash of Clans Büyüleri!

Oyunda büyü yapabilmemiz için iki adet fabrika bulunur: Büyü fabrikası ve kara büyü fabrikası. Büyü fabrikasında: Yıldırım Büyüsü, Şifa Büyüsü, Öfke Büyüsü, Atlama Büyüsü, Dondurma Büyüsü, Klon Büyüsü, Noel Babanın Sürprizi büyülerini kullanabiliriz. Kara büyü fabrikasında ise: Zehir Büyüsü, Deprem Büyüsü, Acele Büyüsü, İskelet Büyüsü, Yarasa Büyüsü, Görünmezlik Büyüsü ’nü kullanabiliriz.

Clash Of Clans Kupalar ve Ligler!

Savaşlardan elde etmiş olduğumuz ganimetlerin yanında kupa alırız. Bu kupalar ne kadar fazla olursa yani rakip köye hasar bırakırsak o kadar fazla gelir. Kupalar sayesinde liginizi belirlersiniz. Oyunda yer alan ligler arasında: Bronz, Gümüş, Altın, Kristal, Usta, Şampiyon ve Titan vardır.

Clash of Clans ücretli midir?

Clash of Clans, oyuncularına ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Sadece oyun içerisinde yer alan ek paketler ve çeşitli hızlandırmaları kendi isteğinize göre satın alabilmektesiniz. Oyunun belirli zamanlarda oyunculara sunduğu indirim paketleri de mevcuttur.

Related posts

Leave a Comment