Cinsellikte İletişim

Kaliteli bir evlilik hayatının en önemli gerekliliklerinden olan sağlıklı cinsel hayatın sürdürülebilmesi için eşlerin bu konu hakkında iletişim içinde olması önemlidir. Kimi eşler için bu konular hakkında kendi aralarında bile konuşmak bir tabu olarak kabul edilmektedir. Bu durum kimi zaman her iki taraf tarafından sıkıntı olan ve kaçınılan bir durumdur. Aslında, yalnızca cinsellikte iletişim sayesinde çözülebilecek sorunlar mevcuttur ve eşlerin bu durumu kendi aralarında konuşmaması var olan bu ufak sorunlarının çözülmeden zamanla daha da karmaşık hale gelmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle, eşler arasında bu tabunun yıkılarak bu konu hakkında konuşmaları, karşı taraftan beklentilerini dile getirmeleri çok daha uyumlu, sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayat geçirmelerini sağlayacaktır.cinsellikte iletişim, cinsel yaşamda iletişim, cinsel birliktelik

Cinsel problemlerini eşleriyle dahi paylaşmayan kişiler bu konuda profesyonel yardım almaktan da son derece çekinirler. Hakkında konuşulmayan her sorun gibi bu sorunları da konuşmadan aşmaya çalışmak neredeyse imkansızdır. Bu durum sorunları git gide artırır ve iki taraf tarafından cinsel isteksizliğin oluşmasına ve bu durum cinsel hayatlarının bitmesine kadar gidebilir. Erkekler tarafından oldukça çelişkili bir durum ise eşiyle konuşmadan bitirdiği cinsel hayatını dışarıda arayarak kendini tatmin etme isteğidir. Dışarıdaki deneyimlerinde bu tabularının hiçbirini sürdürmeyen erkek bu durumu bir alışkanlık haline getirdiğinde ise evlilik yıkılmaya kadar giden kötü bir sürece girilmiş olur. Bu nedenle, evliliğin başından beri gerekli olan en önemli şey cinsellikte iletişim sorunları görmezden gelmemek ve bu konu hakkında çiftlerin iletişim halinde olmasıdır. İletişim esnasında çiftlerin birbirinden beklentilerini, önerilerini sunması da karşılıklı birbirlerinin isteklerini anlayarak daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmalarını sağlayacaktır.

Cinsellikte Uyum

Cinsellikte iletişim yalnızca cinsel hayatında sorunlar olan çiftler için gerekli değildir. Cinsel uyumu yakalamış olan çiftler de bu konu hakkında konuşarak cinsel yaşamlarını çok daha iyi hale getirebilirler. Kişilerin birbirlerinden beklentilerini veya memnun oldukları şeyleri karşılıklı paylaşmaları aralarındaki cinsellikte uyum konusunu daha da artıracak ve bu olayı çok daha renkli hale getirecektir. Cinsellikte iletişim konusu özellikle bayanların motivasyonunu artıran bir durumdur, çünkü bayanlar cinselliğe çok daha duygusal şekilde bakarlar.

Related posts

Leave a Comment