Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son yılların en popüler ve etkili uygulamalarından olan botoks, günümüzde gerek bayların ve gerekse bayanların vazgeçilmez tedavilerinden bir tanesi olmuştur. Botoks, Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir çeşit ilaç haline getirilmiş toksindir. Bu toksin kaslardan sinirlere giden elektriksel iletileri bloke ederek etkisini gösterir. Bu sayede istemsiz olarak hareket ettirdiğimiz mimik kaslarımızı kullanamayız ve bu alandaki kırışıklıklar düzelir.botoks nedir, botoks uygulaması, botoks iğnesi

Botoksla Hangi Kırışıklıklara Uygulanır ?
Botox uygulamasıyla en etkili sonuç alınan kırışıklıklar yatay alın kırışıklıkları, göz etrafı çizgileri, kaz ayakları ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır.
Botoks bundan başka dudak üstü sigara içme çizgilerinde, alt çene ucu çizgilerine, dudak kenarı kaldırmada, gülme çizgilerinde, boyundaki dikey gıdı çizgilerinin tedavisinde de kullanılabilir.
Botoksun en yaygın kullanıldığı kırışıklıklıklar alın, göz etrafı, dudak üstü ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır.

Botoks Uygulaması Nasıldır ?
Botoks son derece kolay uygulanılabilen bir tedavi şeklidir. Küçük uçlu iğnelerle hiç ağrı duymadan, yaklaşık 5-10 dakika içerisinde uygulanabilmektedir. Sonrasında herhangi bir kızarıklık, şişlik yapmamaktadır. Tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Botoxun Etkisi Ne Zaman Başlar Ne Kadar Devam Eder?
Botoks uygulaması yapıldığında ilk 3 gün etki oluşmaz. 3 günden sonra etkisi başlar ve 15 günde tam etkili hale gelir. 3-4 aydan itibaren etkisi azalmaya başlar ve 6 ayda biter. Kırışıklıklarınızın derinliğine göre 4-6 ay sonrasında yeniden tekrar ettirebilirsiniz. Tekrar edilmediği takdirde tamamen eski halinize geri dönersiniz.
Düzenli tekrarlamalar sonucunda botoksun etkisi değişmesede kırışıklıklar belli ölçüde azalacaktır.

Related posts

Leave a Comment