BOTOKS İŞLEMİ KİMLERE UYGULANMAZ?

Botoks sağlıklı kişilerin her zaman başvuracağı, kırışıklık giderme yöntemidir. Bu yöntemi uygulayabilmek ne yazık ki bazı kişiler için uygun olmayabilir. İlk başta hamile ve emziren bayanların botoks işleminden uzak durması gereklidir. Özellikle hamile bayanlarda erken doğum riski taşıdığı bilinmektedir. Nöromüsküler rahatsızlıkları olanlar ve kanama sorunları olanlar özellikle yaptırmamaları önerilir. Bu rahatsızlıkları olanlar, doktora danışarak kullanıp kullanamayacaklarını öğrenebilir. Cildinde deri rahatsızlığı olan kişilerinde botoks yaptırması uygun değildir.botoks kimlere uygulanamaz, botoks uygulanamayan kişiler, kimler botoks yaptıramaz

Botoks bir nevi zehir etkisinde olduğu için, sadece sağlıklı kişilere uygulanabilir. Kırışıklıklar için, hızlı ve etkin bir yol olduğu için, herkes tarafından talep gören botoks, mutlaka doktora danışılarak, uzman kişilere yaptırılması gereken bir uygulamadır. Yanlış uygulanan botoks, ağrı, göz kapağı sarkması, morarma gibi etkiler gösterebilir. Bunun dışında çok sık uygulanan botoks ise, yapılan bölgede hissizlik duygusu uyandırır.

Botoks uygulamasından tam bir etki görebilmek için, bir hafta öncesinden alkol ve sigaradan uzak durmak gerekmektedir. Sağlık için yapılan bu uygulamayı tehlikeye atmamak için dikkatli olmakta fayda var.

Related posts

Leave a Comment