Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel yağlanma vücudun belli yerlerinde biriken, diyet ya da spor ile azaltılamadığı için farklı teknolojik uygulamalar yöntemi ile kaybedilen, eritilen fazlalık yaratan bölgelerdir. Bölgesel zayıflama teknikleri artık son derece ileri tekniklerdir. Gün geçtikçe bu işlemlerde teknolojik gelişmeler kısa sürede bu işlemleri kolaylaştırmaktadır. Bölgesel kiloların genel olarak toplandığı yerler; karın bölgesinde oluşan yağlanmalar, kalça bölgesinde oluşan yağlanmalar, üst bacak ve bel bölgesinde yağlanmalar olarak tanımlanabilmektedir. Bu bölgelerde spor yaparak ya da diyet programı uygulayarak bu yağlardan kurtulmak mümkün olamamaktadır. Bu süreçte ileri teknik ile yapılan pek çok bölgesel incelme teknikleri devreye girmektedir.bölgesel zayıflama, bölgesel zayıflama yöntemleri, bölgesel olarak zayıflama

Bölgesel İncelme Teknikleri Nelerdir ?

Bölgesel yağlanma hem fizyolojik olarak hem de estetik olarak var olan kişileri son derece rahatsız etmektedir. Ayrıca bu yağlardan kurtulmak pek kolay olmamaktadır. Özellikle belirli egzersi programlarını uyguladıktan sonra sonuç alınamıyorsa farklı tedavi teknikleri ile tedavilere başvurulmaktadır. Bölgesel incelme teknikleri ise sırası ile şöyledir;

  • Liposuction
  • Mezoterapi
  • Lipoliz
  • Karboksiterapi
  • Ultrashape
  • Radyofrekans
  • Tel sistemi

Bu teknikler hekimin uygun gördüğü kişilere ve vücuttaki sorunların derecesine göre uygulanmaktadır. Bölgesel zayıflama teknikleri hekimin kontrolü altında hastanın yağlanma derecesine göre uygun olduğu belirlenen tedavi yöntemi ile yapılmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel zayıflama teknikleri ile tedavi yöntemleri son derece hızlı bir şekilde çözüme ulaştırabilmektedir. Ancak bu tedavi yöntemleri herkese uygulanmaktadır. Özellikle yukarıda belirtilen tedavi yöntemleri konusunda belli kurallar gerekmektedir. Bu konuda hekimin önerisi ve yönlendirmesi son derece önem taşımaktadır. Örneğin liposuction, hamile ya da yeni doğum yapmamış olan, kalp hastalığı ve diyabeti olmayan kişilere uygulanabilmektedir. Bunun için uygulama kararını en doğru teşhis edecek olan uzman bir hekimin kararı olacaktır. Ayrıca bu tür tedavilerde yaş önemli değil gibi açıklamalar yapılsa da deri elastikiyeti nedeni ile ileri yaşlarda yapılması önerilmemektedir.

Bu tür tedavilerde süreci takip etmek son derece önem taşımaktadır. Aynı zamanda bölgesel incelme teknikleri ile zayıflamak mümkün değildir. Bu tür tedavi seçenekleri bölgesel yağların kaybedilmesi için yapılan uygulamalardır. Bu tür uygulamaları tercih etmeden önce iyi bir araştırma yapmak sağlığınız için oldukça önem taşımaktadır. Bu tür uygulamalardan sonra hekimin tavsiyelerini istikrarlı bir şekilde uygulamak bölgesel yağlanmanın yeniden oluşmaması için önem taşımaktadır.

Related posts

Leave a Comment